Ogłoszenie

Kolarze MTB znów wystartują w Kraśniku

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w najbliższą niedzielę wystartuje „VII Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB o PUCHAR MINISTRA SPORTU i NAGRODY BURMISTRZA KRAŚNIKA, Wybieram kolarstwo - wykluczam nałogi”. Do soboty 5 września można się jeszcze zapisywać by wystartować w wyścigu.

Po raz kolejny Klub Sportowy Racing Team Kraśnik organizuje „VII Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB o PUCHAR MINISTRA SPORTU i TURYSTYKI i NAGRODY BURMISTRZA KRAŚNIKA, Wybieram kolarstwo - wykluczam nałogi”. Jest to ogólnopolska impreza przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wyścig odbędzie się, ze startu wspólnego, na rundach o dł. około 30 km leśnymi ścieżkami w dzielnicy Fabrycznej Kraśnika. Start i meta będzie za Centrum Kultury i Promocji. Wyścig rozegrany zostanie w klasyfikacji indywidualnej dla każdej kategorii wiekowej a zwycięzcą indywidualnym w każdej kategorii zostanie zawodnik, który na mecie uzyska najlepszy czas.

Odbędą się także starty dla najmłodszych kolarzy - 6-9 lat i 10-12 lat.

Do soboty trwają zapisy do wyścigu. Można się do niego zgłosić pod tym adresem.

Zawody będą organizowane zgodnie z regulaminem PZKOL. Zawody są zgłoszone do Okręgowego Związku Kolarstwa w Lublinie.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego, Danuta Dmowska-Andrzejczuk Minister Sportu, insp. Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

Celem zawodów jest promocja aktywności fizycznej – kolarstwa, stworzenie możliwości rywalizacji sportowej, idei fair play, wyrównanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu i przez sport, identyfikacja i rozwijanie talentów sportowych, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez popularyzację turystyki rowerowej w formie maratonu kolarskiego MTB na rowerach górskich.

Najnowsze ogłoszenia