Kolejna Bicykliada, czyli rowerowe święto w Dzierzkowicach, za nami. Foto

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

202 rowerzystów wyruszyło dzisiaj z Dzierzkowic na trasy wyznaczone w ramach tegorocznej edycji Bicykliady. Do wspólnego, aktywnego spędzenia niedzieli na dwóch kółkach namówili ich Fundacja Baran Cycling, gmina Dzierzkowice i Powiat Kraśnicki.

Tradycyjnie już organizatorzy do wyboru dali uczestnikom 3 różne trasy: Mega o długości 48 km, Fan o długości 35 km oraz 7 km trasę Family. Na pierwszą z nich wybrało się 11 cyklistów, a wśród nich między innymi starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

 

 

Z 35-kilometrową trasą zmierzyło się 72 amatorów dwóch kółek napędzanych siłą mięśni. W gronie tym kilkunastoosobową grupę stanowili obecni i byli policjanci z komendantem powiatowym nadkomisarzem Jackiem Dzikowskim na czele. 

Tradycyjnie już najliczniej obsadzona była trasa Family (119 osób). Na niej, mimo iż nie była ona zbyt długa, też, ze względu na podjazdy, można było się nieco zmęczyć.

 

 

Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek regeneracyjny, a na dzieci biorące udział w imprezie rowerowe upominki. Tutaj także wszyscy chętni mogli na stoisku Komendy Powiatowej Policji Kraśnik oznakować swój rower. Rozstrzygnięto ponadto konkurs plastyczny „Rower moich marzeń”.

 

 

W Dzierzkowicach równolegle do Bicykliady odbył się gminny festyn z okazji Dnia Dziecka, a podczas niego finał konkursu „Odkryj talent”. Konkurs ten, przy wsparciu finansowym pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej, przeprowadziło Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic. Nieco więcej o tym projekcie napiszemy wkrótce.

 

Nasze zdjęcia z Bicykliady możecie obejrzeć tutaj.