Przemysław Szymanowski z Końskich najszybszy w 2. annopolskim NCD

foto Przemysław Krawczyk

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ostatniej niedzieli września już po raz drugi Annopol gościł specjalistów od łączenia biegów przełajowych i terenowej jazdy rowerowej. W Nutrend Cross Duathlonie, zorganizowanym wspólnie przez Fundację Baran Cycling i Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego, udział wzięło w sumie prawie 60 zawodników. Rywalizowali indywidualnie i w sztafetach.

Zawodnicy do pokonania mieli najpierw 5 km biegu, później 20 km jazdy rowerem, a na koniec jeszcze 2,5 km biegu. Jeżeli chodzi o sztafety to jeden z z zawodników tworzący taki team pokonywał dystanse biegowe, a drugi trasę kolarską.

Podobnie jak przed rokiem trasa wyznaczona przez organizatorów, a przede wszystkim jej piaszczyste odcinki, sprawiła startującym nieco problemów.

W klasyfikacji indywidualnej najszybszy okazał się Przemysław Szymanowski z Końskich (Triathlon Starachowice). Wyznaczona trasę pokonał w 1 godz. 13 minut i 57 sekund. Jeżeli chodzi o zawodników z naszego terenu, to najlepiej spisał się Artur Antoniuk, który na metę dotarł na 12. miejscu (EKO Team Kraśnik). Najszybszą kobietą była z kolei Joanna Wasilewska z Biłgoraja (Miód Kozacki Biłgoraj) - 23. miejsce w klasyfikacji open.

Wśród sztafet najszybszy był team Karol Grzywa - Jan Baran (Baran Cycling Team, Lublin), który do mety dotarł po 1 godz. 17 min. i 49 sek od startu.

Prowadzona była też klasyfikacja strażaków. Wygrał ją Kamil Różalski (Lublin, Sklep rowerowy Bike Boys).

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, który ufundował puchary i nagrody dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej Duathlonu Kraśnik - Biłgoraj - Annopol.

Pełne wyniki zawodów w klasyfikacji indywidualnej można odnaleźć tutaj, natomiast w klasyfikacji sztafet tutaj.

Więcej zdjęć autorstwa Przemysława Krawczyka z annopolskiego NCD można odnaleźć tutaj.