W ostatnią sobotę maja BICYKLIADA, czyli rowerowe święto w Kraśniku

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

bicykliada_logoW Kraśniku i okolicach miłośników rowerów nie brakuje. Powiat kraśnicki to z kolei bardzo dobry teren do uprawiania turystyki rowerowej. Dlatego Fundacja Baran Cycling i Starostwo Powiatowe w Kraśniku postanowiły zorganizować imprezę, która zintegruje miłośników dwóch kółek. ?Bicykliada?, bo o niej mowa, odbędzie się w sobotę 31 maja.

 

Grzegorz Baran, prezes Fundacji Baran Cycking: Bicykliada w założeniu ma być wielkim piknikiem, festynem rowerowym, spotkaniem integracyjnym dla wszystkich cyklistów oraz ludzi aktywnych sportowo. Będzie to także finał akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację Baran Cycling. Chcemy, aby impreza ta na stałe weszła do kalendarza wydarzeń w naszym powiecie.

Jak wspomina jej pomysłodawca impreza będzie miała kilka wymiarów. Organizatorzy liczą, że przy okazji Bicykliady nastąpi integracja środowisk sportowych oraz turystycznych. Tym bardziej, że jest ona pomyślana jako wielki rajd rowerowy. Z jednej strony każdy będzie mógł zasmakować odrobinę rywalizacji - ale z samym sobą, a z drugiej wyznaczone trasy pokazywać będą walory turystyczne naszego powiatu, jako terenu idealnego do uprawiania szeroko rozumianej turystyki rowerowej.

Trasy te różnić będą się od siebie długością i stopniem trudności. Będzie można więc sprawdzić się pod względem kondycyjnym, a także wytrzymałościowym.

Niemniej ważny jest także charytatywny wymiar przedsięwzięcia.

Prezes Fundacji Baran Cycling: Bicykliada to także element akcji charytatywnej, w ramach której chcemy wesprzeć zakup specjalistycznego roweru dla osoby z niepełnosprawnością. Patronat nad nią objął starosta kraśnicki Andrzej Maj. Zbiórka pieniężna odbywa się w postaci dobrowolnych datków do oficjalnych skarbonek oraz wpłat na konto Fundacji z dopiskiem ? Rower dla Iwo?. W ostatnią sobotę maja odbędzie się finał zbiórki oraz podsumowanie naszej akcji.

Gdzie wpłacać datki?

Skarbonki do których można wrzucać datki znajdują się w wielu miejscach na terenie powiatu kraśnickiego, między innymi w gminnych bibliotekach, a także w różnych punktach w Kraśniku. Między innymi w księgarniach Avalon, sklepach sportowych, sklepach spożywczych, różnych firmach.

Wpłaty dokonywać można również na konto Fundacji

Numer konta do wpłat: 64 1240 2395 1111 0010 5722 4065

W tytule przelewu wpisujemy: Rower dla Iwo

Fundacja Baran Cycling

Ul. Sienkiewicza 2 B

23-210 Kraśnik

Zgłoszenia do imprezy będzie można pobrać ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Kraśniku (powiatkrasnicki.pl) i Fundacji (barancycling.pl), a następnie przynieść je już wypełnione na miejsce startu Bicykliady, lub wypełnić je już na miejscu. Biuro zawodów otwarte będzie w godzinach 14.00 ? 15.00. Start rajdów zaplanowany jest na godzinę 15.30, a podsumowanie na 17.00.