Ogłoszenie

Piłkarki KMKS zagrały w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Drużyna młodziczek KMKS wzięła udział w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Zajęła w nim trzecie miejsce, choć do awansu do 8 najlepszych drużyn w Polsce zabrakło niewiele.

Turniej odbył się w dalekim Dźwirzynie niedaleko Koszalina. W pierwszym meczu nasza drużyna startująca pierwszy raz w zawodach tej rangi wyszła mocno stremowana na parkiet. To przełożyło się na grę i mimo tego, że gra w trakcie trwania spotkania się poprawiała i piłkarki z Kraśnika doprowadziły nawet do remisu, to ostatecznie zespół Zgody Ruda Śląska cieszył się z wygranej 20:18 (11:7). Trzeba dodać, że drużyna z tego klubu w ostatnich rozegranych Mistrzostwach w tej kategorii zajęła trzecie miejsce w Polsce.

Kolejnego dnia nasz zespół zmierzył się z drużyną MKS-u Słupi Słupsk wygrywając 26:19, do przerwy przegrywając 13:10. Mecz ten pokazał, że warto walczyć do końca i nie załamywać się mimo tego, że przez większość czasu gry wynik jest niekorzystny. Tak było w tym meczu, w którym to przeciwniczki prowadziły przez większość spotkania. Ostatecznie to jednak podopieczne trenera Leszka Pomykalskiego i Agaty Kurlej cieszyły się z wygranej.

Trzeci mecz gospodyniami z MKS Morski Sianów decydował o tym, kto znajdzie się w 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Niestety spora ilość błędów własnych oraz własne ściany przesądziły, że to przeciwniczki cieszyły się z wygranej (31:21) i awansu. Ostatecznie klub z Kraśnika znalazł w Pucharze Związku Piłki Ręcznej wśród drużyn na miejscach 9-12 w Polsce, co jest najwyższym sukcesem ostatnich lat.

- Dla tego młodego zespołu był to pierwszy tego typu turniej i ważne doświadczenie, które mamy nadzieję, zaprocentuje w przyszłości. - mówią przedstawiciele klubu.

Na osłodę zawodniczka KMKS Zuzanna Kurlej została najlepszą strzelczynią Mistrzostw zdobywając 64 bramki w 6 meczach.

W Dźwinowie KMKS wystąpił w następującym składzie: Martyna BALAWENDER, Martyna JASTRZĘBSKA,  Zuzanna KURLEJ, Martyna WILK, Karolina KOPIWODA, KOPIWODA, Julia KOŁBUK, Maja MOCHOL, Antonina PYC, Maja RUDNA, Zuzanna SOKAL, Kaja WALCZYK, Oliwia KAMOLA, Julia KNAP.

Najnowsze ogłoszenia