Ogłoszenie

Najlepsze juniorki zaczynają walkę. KMKS w Gliwicach a MKS Lublin w Kraśniku

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w najbliższy weekend najlepsze juniorki w piłce ręcznej zaczynają boje o Mistrzostwo Polski. Część z nich przyjedzie do Kraśnika, a kraśniczanki pojadą do Gliwic.

Zespołowi KMKS pod wodzą Artura Hajdenrajcha udało się awansować do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Wg. terminarza Związku Piłki Ręcznej w Polsce turniej z udziałem kraśniczanek ma się odbyć od  piątku do niedzieli 13-15 stycznia. Oprócz naszego zespołu wezmą w nim udział gospodynie zespół Sośnicy Gliwice i KPR Jelenia Góra.

- To bardzo silne zespoły z dużym doświadczeniem. My gramy w tej kategorii po raz pierwszy od wielu lat i jedziemy na ten turniej głównie zbierać doświadczenie, choć oczywiście walczyć będziemy o awans do dalszych rozgrywek – powiedział trener kraśnickiego zespołu Artur Hajdenraich.

Od czwartku do soboty drugi turniej w ramach Mistrzostw Polski Juniorek odbędzie się w Kraśniku na hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Jego gospodarzem będzie MKS Lublin, którego drużyna wygrała w tym sezonie ligę wojewódzką juniorek, jednak ze względu na problemy z halą w Lublinie na miejsce rozegrania turnieju wybrała właśnie Kraśnik.

Mecze odbędą się w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 od czwartku do soboty. Drużyna juniorska Mistrza Polski oraz zespoły UKS Handball 28 Wrocław i MTS Kwidzyn II skorzystają z hali i zaplecza ZPO nr 2, które już nie raz gościło handballowe zespoły z Polski i zagranicy na towarzyskich turniejach. Teraz czas na imprezę rangi Mistrzostw Polski. W czwartek 12.01.2017 o godz. 16.30 MKS Lublin  zmierzy się z MTS Kwidzyn II, w piątek 13.01.2017 o godz. 14.00 UKS Handball 28 Wrocław zagra  MTS Kwidzyn II, a w sobotę 14.01.2017 w godz. 10.00 ostatni mecz pomiędzy MKS Lublin a UKS Handball 28 Wrocław.

W obu turniejach, dwa pierwsze zespoły awansują do 1/8 rozgrywek centralnych.

Najnowsze ogłoszenia