Mali pięściarze spotkali się w Kraśniku

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę 30 maja br. odbyła się pierwsza edycja Powiatowego turnieju adeptów w boksie o Puchar Starosty Kraśnickiego Andrzeja Rolli. Był to pierwszy w historii powiatu kraśnickiego turniej bokserski skierowany do najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Honorowym patronatem objął go Poseł na Sejm RP Kazimierza Choma oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarski.

W imprezie, która odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku udział wzięło aż 60 zawodników z trzech klubów: Sparty Kraśnik, Paco Lublin oraz „Za Bramą" Kraśnik. Był to element promocji i prezentacji tej dyscypliny w Kraśniku, która ma już u nas pewną tradycję.

- Boks to specyficzny sport, który często uznawany jest za agresywny i odbierany negatywnie. Nic bardziej mylnego. - mówią organizatorzy - Samodyscyplina, wychowanie i kontrola emocji to wkład ciężkiej pracy trenerów w zawodników sportów walki, a takim jest pięściarstwo znane od starożytności. Poprzez takie imprezy jak dzisiaj chcemy przyciągnąć dzieci i młodzież na sale sportowe, wyrwać od smartfonów, konsol do gier i komputerów.

Zmagania pięściarskie podzielone były na dwie części. Pierwsza to konkurencje sportowe dla adeptów w ramach rywalizacji międzyklubowej (Padnij powstań na czas, Rzut rękawicą do celu, Walka z cieniem oraz Bieg bokserski na czas). W drugiej części turnieju odbyło się 13 walk sparingowych. Rangę turnieju podkreślił pojedynek kraśniczanki Lili Rzucidło (Klubu Bokserskiego Sparta Kraśnik) z Julią Szeremetą (Paco Lublin) brązową medalistką Mistrzostw Europy, uczestniczką Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach 2021 roku. Nagrody rzeczowe w konkurencjach adeptów ufundowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz paczki z gadżetami i słodkościami.

Jak wyglądała impreza można zobaczyć na zdjęciach przesłanych przez organizatorów.