Patrycja Gil ponownie Młodzieżową Mistrzynią Polski w zapasach

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony piątek i sobotę (9-10.04.2021 r.) w Chełmie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) i Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski obroniła szczecynianka Patrycja Gil, a juniorka Magdalena Ufniarz z LUKS Stróża stanęła na 3. miejscu podium.

Patrycja, reprezentująca barwy WLKS Siedlce-Nowe Iganie, rywalizowała w kategorii 57 kg. Podopieczna trenera Sebastiana Pawlaka w pierwszej turniejowej walce pokonała Natalię Plizgę z ZTS SOKÓŁ Lublin, a w drugiej Magdalenę Głodek (KS BLOCZEK TEAM Pelplin). W finale nie dała natomiast szans Dominice Kulwickiej (ZKS SLAVIA Ruda Śląska).

W Mistrzostwach Polski juniorek zaprezentowały się natomiast dwie zawodniczki LUKS Stróża.

Aleksandra Ufniarz (kat. 57 kg) w pierwszym turniejowym pojedynku pokonała Kingę Górecką z ULKS GRYF Wojnowo, ale w drugim uległa Patrycji Strzelczyk (KS BLOCZEK TEAM Pelplin). Ta przegrana zamknęła jej drogę do finału, ale miała jeszcze szansę na medal brązowy i ją wykorzystała. W pojedynku o najniższe miejsce na podium zapaśniczka klubu ze Stróży pokonała Monikę Dziewulską z ULKS OLIMPIJCZYK Chełm.

Klubowa koleżanka Aleksandry, Klaudia Wcisło (kat. 62 kg), niestety przegrała swoje wszystkie trzy turniejowe walki i rywalizację zakończyła na 12. miejscu. PB

 

Na zdjęciu Podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii 57 kg. Foto fb/Patrycja Gil