Zwycięstwo Oliwera Bednarowskiego (KS Za Bramą) w ostatnim turnieju Grand Prix Małopolski

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w Boksie to cykl 10 turniejów organizowanych na terenie województwa małopolskiego. W ostatnich zawodach tegorocznego cyklu z dobrej strony zaprezentował się początkujący pięściarz KS „Za Bramą” Kraśnik Oliwer Bednarowski.

10. turniej 5. edycji Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Boksie odbył się w Gnojniku. Oliwer stoczył podczas niego walkę z reprezentantem gospodarzy - Dawidem Orzechem z Magic Boxing Brzesko i pojedynek ten wygrał.

Można go zobaczyć w materiale wideo poniżej.

 

 

Gnojnicki turniej był także okazją do podsumowania całego Grand Prix. Trenerzy klubów których zawodnicy startowali chociaż w jednej z imprez otrzymali pamiątkowe statuetki. W imieniu Klubu Sportowego „Za Bramą” statuetkę odebrał trener i prezes Marcin Machul.

Zawodnicy KS Za Bramą wystąpili w tym roku w 3 turniejach w ramach Grand Prix Małopolski. Oprócz wspomnianego już Bednarowskiego byli to: Maksymilian Mikołajczak (11.05.2019 w Gródku nad Dunajcem) oraz Kacper Chodara (w Gródku i 15.06.2019 w Nowym Sączu).

- Dziękuje zawodnikom za walkę podczas wszystkich turniejów oraz reprezentowanie klubu. Dziękuje również Oskarowi Mikołajczakowi za pomoc podczas walki Oliwera. Cieszę się też z postawy samego zawodnika, bo widać było podczas walki, że Oliwer ma znakomite wyczucie dystansu, co, w połączeniu z coraz lepszą pracą nóg, pozwoliło mu odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo praktycznie bez przyjęcia ciosów – mówi trener Marcin Machul.

Jak podkreśla, to między innymi efekt wprowadzania elementów treningowych których nauczył się podczas szkolenia prowadzonego przez trenera kadry Kubańczyków Eugenio Rubio Kindelana. Ten zwracał bardzo dużą uwagę na budowanie bazy pod prace nóg, która w połączeniu z ćwiczeniami ukierunkowanymi daje zawodnikowi lekkość.

- Oczywiście nie porównuje mobilności Oliwera do tej którą widziałem u Eugenia, ale przez ostatnie 3 miesiące zrobił postęp w tym kierunku. Nie twierdzę również, że to co robiłem do tej pory jest złe. Trzeba się jednak rozwijać, dlatego powoli wprowadzam metody, które kształtują motorykę, refleks – dodaje trener Machul.

KS „Za Bramą” były jedynym klubem z Lubelszczyzny , który brał udział w tegorocznej edycji Grand Prix Małopolski. Jak zapowiada trener Machul, zawodników KS „Za Bramą” nie zabraknie na nim także w przyszłym roku.