Mistrzyni Świata Patrycja Gil będzie promowała Gminę Gościeradów

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O ostatnich sukcesach utalentowanej i niezwykle pracowitej szczecynianki niedawno informowaliśmy. Zauważyły je i doceniły władze jej rodzinnej gminy Gościeradów. Wójt Mariusz Szczepanik podpisał z zapaśniczką Patrycją Gil umowę sponsorską.

Pochodząca ze Szczecyna Patrycja Gil to wychowanka LUKS Suples Kraśnik, a obecnie zawodniczka WLKS Siedlce - Nowe Iganie. Już w czasie trenowania w Kraśniku odnosiła pierwsze poważne sukcesy, ale ten rok jest dla niej niezwykle udany. Najpierw w kwietniu w Międzyzdrojach wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek, a później brązowy medal na seniorskich Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. W czerwcu stanęła natomiast na najniższym miejscu podium podczas Mistrzostw Europy juniorek w Hiszpanii. Zwieńczeniem jej tegorocznych startów jest wywalczony w sierpniu w Estonii tytuł Mistrzyni Świata juniorek w kategorii 55 kg.

 

 

 

W ubiegłym tygodniu Patrycja odwiedziła rodzinne strony. Tu spotkała się między innymi z młodzieżą szkolną i władzami gminy. Drugie z tych spotkań było okazją do podpisania wspomnianej umowy sponsorskiej między samorządem a zawodniczką.

- Jesteśmy bardzo dumni z Patrycji, cieszymy się z jej sukcesów i życzymy kolejnych. Takie talenty zasługują na pomoc i dowartościować – podkreśla wójt Mariusz Szczepanik.

Umowa została zawarta na razie na najbliższe 3 miesiące. Przez ten czas Patrycja Gil będzie promować gminę Gościeradów między innymi poprzez umieszczanie nazwy Gmina Gościeradów we wszystkich materiałach i komunikatach medialnych związanych z jej startami, umieszczenie herbu gminy na stroju sportowym oraz dresie. Samorząd ma przez ten czas także prawo do bezpłatnego wykorzystywanie wizerunku zawodniczki w swoich materiałach promocyjnych. W zamian zapaśniczka otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 4 tys. zł.


Zobacz też:
Patrycja Gil najlepszą juniorką na świecie!
Szczecynianka Patrycja Gil w finale Mistrzostw Świat Juniorek w zapasach
Patrycja Gil z brązowym medalem Mistrzostw Europy juniorek w zapasach