Ogłoszenie

Kraśniczanin wicemistrzem Polski w młodzieżowej siatkówce plażowej

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od środy 21.07 do piątku 23.07 w Sulejowie odbywał się finał Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej. Podczas trzydniowych zmagań 32 drużyny rywalizowały o tytuł mistrzów Polski. W zawodach brał udział Kraśniczanin Gabriel Cieślik, reprezentujący obecnie barwy klubu UMKS MOS WOLA Warszawa.

Razem ze swoim boiskowym partnerem Wojtkiem spisali się dosłownie na medal, zajmując 2 miejsce i uzyskując tytuł wicemistrzów Polski. Dodatkową wartość stanowi fakt, że powiat kraśnicki nigdy nie miał medalu w tej dyscyplinie sportu.

Droga do sukcesu nie była łatwa. Już w pierwszym meczu chłopcy minimalnie przegrali z parą z Gdańska co sprawiło, że nie mogli pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Ze spotkania na spotkanie zaczynali łapać swój rytm, pokazując pełnię swoich możliwości. Wszystkie następne mecze zakończyły się wygraną stosunkiem 2:0 (pomimo naprawdę dobrych i wymagających przeciwników).

W półfinale znów przyszło zmierzyć się z parą Trefla Gdańsk, jednak tym razem to Gabriel i jego kolega cieszyli się ze zwycięstwa, od początku do końca dyktując warunki meczu. W finale spotkali się ze swoimi klubowymi kolegami i po zaciętym meczu niestety im ulegli.

Drugie miejsce w Polsce i pierwszy dla Kraśnika medal Mistrzostw Polski w młodzieżowej siatkówce plażowej jest i tak wielkim osiągnięciem.

Najnowsze ogłoszenia