Siatkarze z Trójki wicemistrzami województwa w Licealiadzie

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

We wtorek 14 marca na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyły się finały wojewódzkiej, siatkarskiej Licealiady. Bardzo dobrze zaprezentowała się podczas nich ekipa z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3. Nasza młodzież rywalizację zakończyła na II miejscu.

Kraśniczanom o medale przyszło walczyć w grupie B razem z drużynami z Lublina i Chełma. W pierwszym drużyna z Trójki pokonała reprezentantów ZSE i III LO Chełm (25:15, 29:27). Mimo kilku drobnych urazów i zmęczenia wynikającego z długiej podróży także z drugiego pojedynku wyszli zwycięsko. Pokonali w tie breaku V LO z Lublina (15:25,25:22,15:9 ).

W grupie A gładko z rywalami, siatkarzami z Hrubieszowa i Ryk, rozprawiła się drużyna z Międzyrzeca Podlaskiego i to ona była rywalem kraśniczan w finale turnieju.

Pierwszego seta wygrali rywale kraśniczan, ale w drugim lepszy okazał się nasz zespół. W decydującym o losach potyczki tie breaku zwyciężyli licealiści z Międzyrzeca (15:25, 25:22, 6:15).

 

 

Wicemistrzostwo województwa to największy sukces szkolnej drużyny siatkarskiej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku od 15 lat. Jest on tym bardziej godny uwagi, że w siatkarskiej Licealiadzie z całego województwa udział biorą ekipy z ponad 200 szkół.

Indywidualnie, za skuteczność w przyjęciu, wyróżniony został, Łukasz Chałupczak.

Srebrna drużynę z ZS 3 tworzą: Łukasz Chałupczak Łukasz 3hT (przyjęcie), Kamil Gałęzowski 3hT (środek), Jakub Gładkowski 4cT (przyjęcie), Mateusz Kozłowski 4bT (atak), Dawid Puzio 3h (libero), Bartosz Mularczyk 3hT (atak), Karol Sobieszczański 3aT (atak), Adrian Siebielec 3hT ( przyjęcie), Aleksander Myszka 1dT (rozgrywający), Przemysław Rajzynger 3e SMS (środek). Trenerem drużyny jest Kacper Gołofit.