Kraśniczanin Jakub Czubiński na 5. miejscu w turnieju Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kolejny dobry występ w ramach cyklu Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej zanotował kraśniczanin Jakub Czubiński. W mocno obsadzonym turnieju Lewiatan Beach Ball w Przysusze, który odbył się w ostatni weekend czerwca, w parze z Adrianem Sdebelem zajął 5. miejsce.

Walkę o strefę medalową duet z naszym siatkarzem w składzie ostatecznie przegrał 1:2 po emocjonującym meczu z parą Bartłomiej Dzikowicz/Adam Parcej. Wcześniej, w pierwszej rundzie, najpierw pokonał parę Jakub Bucki/Michał Korycki 2:1, a następnie odprawił z kwitkiem (2:0) parę Mateusz Zarankiewicz/Adrian Staszewski. Na prawą stronę drabinki Jakuba i Adriana przy pierwszym podejściu do strefy medalowej zepchnęła para z renomowanym siatkarzem, zarówno halowym jak i plażowym, w składzie, czyli Dominikiem Witczakiem (0:2).

- Cieszy fakt, że po średnim występie w Nysie, gdzie zajęliśmy 9. miejsce, wróciliśmy na dobre tory. Niestety był to ostatni turniej w moim wykonaniu w tym sezonie. Bardzo prawdopodobne, że wybierzemy się na finał Mistrzostw Polski, gdzie grają najlepsze 24 pary z rankingu i tam powalczymy. To dopiero jednak pod koniec sierpnia - informuje Jakub Czubiński.

 Zawody w Przysusze wygrała para Maciej Rudol & Michał Bryl, którzy w finale pokonali duet Dominik Witczak & Mateusz Radojewski.


Zobacz też:
Siatkówka: Jakub Czubiński zawodnikiem II ligowego LKPS "Pszczółka" Lublin
Para Czubiński&Sdebel w pierwszej szóstce Bella Plaży Gotyku 2016
Siatkówka plażowa. Duet Czubiński&Sdebel na 5. miejscu w Kędzierzynie Koźlu


Zdjęcie za www.facebook.com/oblednaplaza