Kibicowali podczas XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 17-19 maja w Tauron Arenie w Krakowie odbył się już po raz czternasty Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera uświetniający pamięć doskonałego siatkarza i trenera reprezentacji Polski. W imprezie tej w roli kibiców udział wzięła bardzo liczna, około 150 osobowa, grupa mieszkańców powiatu kraśnickiego.

Memoriał ten sześciokrotnie wygrali Polacy, dwukrotnie Holendrzy a raz Rosjanie, Włosi, Brazylijczycy i Niemcy. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły reprezentacje Belgii, Serbii, Bułgarii i Polski. Po raz pierwszy ich zmaganiom przypatrywała się, i kibicowała oczywiście naszej reprezentacji, tak liczna, bo około 150 osobowa, grupa kibiców z powiatu kraśnickiego. Byli to uczniowie oraz opiekunowie i trenerzy z wielu placówek: ZPO Dzierzkowice Terpentyna, MZS Annopol, ZSO Urzędów, SP 5 Kraśnik, PG 1 Kraśnik i SP 6 Kraśnik.

Nasi kibice zobaczyli 17 maja dwa zacięte mecze zakończone w tie-breaku (Belgia – Serbia: 2-3; Polska –Bułgaria: 2-3). 

- Było więc aż 10 setów świetnej zabawy, do której nie trzeba było nikogo zbyt długo namawiać. Uśmiechy uczestników i zadowolenie pomimo przegranej naszej reprezentacji mówią same za siebie - mówią główni organizatorzy wyjazdu, którymi byli trenerzy sekcji siatkówki klubu MKS Kraśnik. - Takie wyjazdy pozwalają dzieciom i młodzieży przeżycie wspaniałych sportowych uniesień w gronie przyjaciół i wzmacniają relacje w drużynach sportowych. To był pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz dla wielu uczestników Memoriału - zapowiadają.