Kinder + Sport 2016: Udany dziewcząt i chłopców w zawodach eliminacyjnych minisiatkówki

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek 9 kwietnia w hali im. A. Gołasia Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyły się eliminacje wojewódzkie zawodów w mini siatkówce dziewcząt Kinder+Sport. Dzień później w tym samym miejscu rywalizowali natomiast chłopcy.

W turnieju dziewcząt wzięło udział 21 drużyn z Annopola, Opola Lubelskiego, Puław i Kraśnika. Zawodniczki grały w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii "2" - rocznik 2005 siatkarki z MKS SP 5 Kraśnik uplasowały się na dwóch pierwszych miejscach, w kategorii "3"- rocznik 2004 na miejscu I i III i w kategorii "4" - rocznik 2003 również na I i III miejscu. Trenerami zespołów są: Witold Błądek i Jerzy Andrzejczuk - nauczyciele z SP 5 oraz Iwona Kułaga i Andrzej Zdenicki – trenerzy MKS.

Dzień później, w tej samej hali sportowej, odbył się drugi z trzech turniejów eliminacyjnych rejonu "Zachód" z serii Kinder + sport w mini piłce siatkowej chłopców. Najmłodsi adepci siatkówki toczyli bardzo wyrównane i pełne emocji boje o zajęcie jak najwyższych miejsc w turnieju, w którym nagrodą jest udział w finale wojewódzkim.

W turnieju startowało 25 zespołów w 3 kategoriach wiekowych z Opola Lub., Annopola, Nałęczowa, Trzydnika oraz z Kraśnika. W kategorii „3” zespól MKS SP6 zajął 2. miejsce, zaś w kategorii „4” nasze zespoły zajęły kolejno: MS SP6 I zespół 1. miejsce, MKS SP6 II zespół 3. miejsce, MKS SP6 III zespół 4 miejsce a MKS SP6 V zespól 5. miejsce. Trenerem kraśnickich drużyn jest Michał Wojcieszkiewicz. Wszyscy uczestnicy obu turniejów zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.

Sędziowali uczniowie III klasy gimnazjum Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kraśniku.

Za tydzień ostatni turniej eliminacyjny w Annopolu, po którym wyłonione zostaną zespoły do wojewódzkiego finału „Kinder+Sport.