Ogłoszenie

Siatkówka: Młodzicy kraśnickiego MKS wicemistrzami Lubelszczyzny

Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend (19-20 marca) w Białej Podlaskiej odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej Młodzików o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego. Siatkarze MKS Kraśnik wygrali go, a w końcowej klasyfikacji po czterech turniejach uplasowali się na 2. miejscu. Zostali nie tylko wicemistrzami województwa, ale także wywalczyli awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

W Białej Podlaskiej MKS I wystąpił w składzie : Bieniek J., Pastuszka O., Grabowski K., Wnuk S., Dąbrowski B., Geneja A., Tomas P., Bryczek S., Kołtun P. oraz Knap K. Trenerem naszych ?młodzików? jest Mieczysław Biernacki.

Podczas turnieju nagrodzono 3 wyróżniających się zawodników. Znalazł się wśród nich zawodnik kraśnickiego MKS-u Sebastian Wnuk.

 

 

W Białej Podlaskiej rywalizowało 13 zespołów, zaś w całym cyklu rozgrywek 16 zespołów, w tym 2 z naszego klubu.

Drugi zespół MKS, grający młodszym rocznikiem, w końcowej klasyfikacji zajął 11. miejsce. Nie brał on jednak udziału we wszystkich 4 turniejach.

Zawodnicy MKS to także uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku. SOS działa pod patronatem PZPS i realizuje ogólnopolski program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w piłce siatkowej.

Trenerami SOS przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku są Mieczysław Biernacki, Michał Wojcieszkiewicz oraz Mateusz Stępniak.

Nasi zawodnicy o awans do półfinałów Mistrzostw Polski powalczą w dniach 8-10 kwietnia w Kielcach.

 

Najnowsze ogłoszenia