Ogłoszenie

Kamil Jastrzębski z SKB w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy!

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 15 -25 sierpnia w Monachium odbędą się 25 Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Wśród powołanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na te zawody 81 zawodniczek i zawodników znalazł się zawodnik SKB  Kraśnik - Kamil Jastrzębski, który będzie reprezentował Polskę w biegu maratońskim.

 Oprócz Kamila Polskę na ME  w maratonie będą reprezentować: Kamil Karbowiak- Air Zone Warszawa,  Arkadiusz Gardzielewski -  WKS Śląsk, Adam Nowicki  - MKL Szczecin.

Start na ME to spektakularny sukces naszego zawodnika, który ciężką, wieloletnią pracą treningową doszedł do poziomu klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

Spora w tym zasługa trenerów Kamila - Zbigniewa Białego  - pierwszego trenera  i Huberta Duklanowskiego z Warszawy.

Przełomowy dla Kamila był 5 grudnia 2021 i start w Hiszpanii w Walencji w Venice Marathon  gdzie uzyskał bardzo dobry wynik  2.11.07, który otworzył mu drogę do udziału w najważniejszych imprezach rangi m.in. Mistrzostw Europy (prawo startu  na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w Japonii   dawał wynik 2.11.30).

W tym roku dla maratończyków priorytetem mają być Mistrzostwa Europy w Monachium i walka o medal w klasyfikacji  drużynowej.  

- O medal w drużynówce będzie jednak bardzo trudno - mówi trener Zbigniew Biały -  Kilka reprezentacji  narodowych ma w swoich składach naturalizowanych Kenijczyków i Etiopczyków.  Poza tym  start męskiego maratonu zaplanowano w poniedziałek 15 sierpnia o  godz. 11.30, w porze gdzie może być bardzo gorąco a optymalna temperatura w biegach maratońskich to 7-15 st. C. - dodaje trener.

- Mam również nadzieję, że w  końcu znajdziemy sponsora, które pomoże Kamilowi w dalszej karierze sportowej i w przygotowaniach do Mistrzostw Świta  w Budapeszcie i Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. - dodaje Zbigniew Biały.

Mamy nadzieję, że Kamil poradzi sobie w Monachium nawet w ekstremalnych warunkach  i zaprocentuje  wykonana praca  i doświadczenie zdobyte na MŚ i ME  w biegach górskich oraz w biegach maratońskich.

Najnowsze ogłoszenia