Srebrno-złota Amelia z kraśnickiej Fali

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Odbywające się w dniach 17-19 grudnia 2021r. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat w pływaniu kończyły serię Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Z czterema złotymi i jednym srebrnym medalem wróciła z nich Amelia Wysocka, zawodniczka kraśnickiej Fali.

Kraśnik reprezentowało pięcioro zawodników UKP Fala Kraśnik – Amelia Wysocka, Gabriela Surowiec, Milena Sosnówka, Paweł Bucoń i Dawid Dzięgielewski. Amelia już w letnich mistrzostwach była jedną z najlepszych zawodniczek i wywalczyła 4 medale (2 złote, srebrny i brązowy). Wyniki we wcześniejszych startach kontrolnych dawały nadzieję na dobry występ zimą. Tak też się stało! Amelia Wysocka w każdy swoim kolejnym starcie ustanawiała rekordy życiowe -  wynik uzyskany w eliminacjach poprawiała jeszcze w finale! Nie dawała swoim rywalkom najmniejszych szans na 50 i 100m stylem motylkowym, 100m stylem dowolnym i zmiennym. Tylko raz, na 50m stylem dowolnym zajęła II miejsce. W sumie zdobyła 4 złote medale i 1 srebrny! Na dodatek większość uzyskanych przez Amelię rezultatów to rekordy klubu, a do rekordów Polski w tej kategorii wiekowej też niewiele zabrakło.

Także czwórka pozostałych zawodników w każdym starcie ustanawiała rekordy życiowe. Trójka  z nich świetnie zaprezentowała się w wyścigach finałowych. Po dwa razy w finałach B startowali Gabriela Surowiec i Paweł Bucoń. Oboje na dystansach 100 i 200m stylem grzbietowym. Ponadto Milena Sosnówka popłynęła w finale B na 400m stylem zmiennym. Dawid Dzięgielewski pomimo, że nie awansował do finałów, zanotował największy postęp w wynikach, co daje nadzieję na dobry start w kolejnych mistrzostwach.

Na zdjęciu Amelia Wysocka z trenerem Grzegorzem Mazurkiem.