Ogłoszenie

Pływanie. Błażej i Amelia błyszczeli w Lublinie

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 18-19 czerwca w Lublinie rozegrano Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu w kategorii młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open. Wystartowało 300 zawodników z 34 klubów. Była to impreza gdzie walczono i o tytuły i medale Mistrzostw Województwa, ale też był to bardzo ważny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski we wszystkich juniorskich kategoriach wiekowych.

Świetnie w zawodach spisała się 14 letnia Amelia Wysocka, która w pięciu startach wywalczyła aż 8 medali! Stało się tak, ponieważ na 3 dystansach stawała na podium zarówno w swojej kategorii wiekowej (14-15 lat) jak i w kategorii open! Zdobyła więc 6 złotych medali – na 50m st. motylkowym (2 sztuki), 100m st. dowolnym (2 szt.), 50m st. dowolny (+srebro w open) i 800m st. dowolnym. Do tego dołożyła jeszcze srebro na 50m st. klasycznym. Te wyniki zapewniły również trofea w klasyfikacji najlepszych zawodniczek – też w dwóch kategoriach wiekowych – II miejsce w juniorkach i open. A już za dwa tygodnie w Olsztynie Amelia będzie w gronie kandydatek do medali Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat.

Aż 6 złotych medali wywalczył także Błażej Paszkowski. On również odniósł podwójne zwycięstwo na 200m st. grzbietowym, a na o połowę krótszym dystansie zwyciężył w kategorii juniorów, a w kategorii open był II. Ponadto zwyciężył na 50m st. motylkowym, 200m st. zmiennym i 800m st. dowolnym. No i został bezsprzecznie najlepszym juniorem Mistrzostw. Rezultatami w stylu grzbietowym obecnie Błażej otwiera rankingi ogólnopolskie w swojej kategorii wiekowej stając się głównym kandydatem do medali zbliżających się Mistrzostw Polski juniorów 15 lat (Oświęcim 15-18 lipca).

Bardzo dobrze w zawodach startował też Rafał Wójcik zdobywając 5 medali – 2 złote (na 100 i 200m st. motylkowym) i 3 srebrne (400,800 i 1500m st. dowolnym). To zaowocowało III miejscem w klasyfikacji najlepszych juniorów 14-15 lat. W Lublinie na podium stanęli także: Paweł Bucoń (II miejsce na 200m st. grzbietowym i III na 50m st. grzbietowym), Piotr Borsuk (dwa razy III miejsce na 50 i 200m st. grzbietowym w kategorii open), Milena Sosnówka (II miejsce na 200m st. motylkowym) , Gabriela Surowiec (III miejsce na 50m st. grzbietowym) i Dawid Dzięgielewski (III miejsce na 200m st. klasycznym). W sumie UKP Fala Kraśnik wywalczyła 28 medali (14 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych) zajmując w klasyfikacji medalowej Mistrzostw III miejsce na AZS UMCS Lublin i Olimpią Lublin.

Teraz już ostatni etap przygotowań i start w najważniejszych imprezach sezonu czyli Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu. Być może nasi zawodnicy wystartują jeszcze na wodach otwartych.

Wyniki i więcej zdjęć jak zwykle na www.falakrasnik.pl a także w naszej galerii.

Najnowsze ogłoszenia