Ogłoszenie

Fala wygrywa w Otylia Swim Cup w Lublinie

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Otylia Swim Cup to cykliczne, ogólnopolskie zawody pływackie organizowane przez Fundację najsłynniejszej Polskiej pływaczki Otylii Jędrzejczak. W tym roku w Lublinie wystartowało ok. 800 zawodników z województwa lubelskiego, a także z Gdańska, Szczecina, Głogowa, Bielska Podlaskiego, Poznania, Białegostoku, Warszawy, a nawet z Ukrainy. Nie zabrakło też reprezentantów "Fali", którzy wygrali klasyfikację medalową imprezy!

Sukces naszych pływaków jest tym większy, że medale zdobywali wyłącznie w jednej, najstarszej kategorii wiekowej (14-15 lat), a do Kraśnika przywieźli 18 krążków (10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe).

Kolejny już raz znakomicie zaprezentował się Błażej Paszkowski, który w tych zawodach „wziął wszystko”!  Zwyciężył czterokrotnie (50 i 100m st. grzbietowym oraz 50 i 100m st. motylkowym), zdobył Puchar Otylii Jędrzejczak (za starty w stylu motylkowym) oraz został najlepszym zawodnikiem w kategorii 14-15 lat! (za 3 najlepsze wyniki). Jak gdyby przy okazji ustanowił 3 nowe rekordy Klubu (na 50m st. dowolnym, grzbietowym i motylkowym). Bardzo dobre zawody, też z rekordem klubu (na 100m st. dowolnym), rozegrała Amelia Wysocka zwyciężając na swoich koronnych dystansach 50 i 100m st. dowolnym oraz zajmując dwukrotnie II miejsce na 50 i 100m st. motylkowym (tylko za o rok starszą Ukrainką). Te osiągnięcia dały Amelii II miejsce w pucharze Otylii Jędrzejczak i II miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii 14-15 lat. Dwa złota (na 100 i 200m st. grzbietowym) i dwa srebra (na 50 m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym) wywalczyła też Maja Ryfka, a kolejna multimedalistką ( 2 złote medale na 200m st. klasycznym i 400m st. dowolnym i srebro na 100m st. klasycznym) została Anna Wilk. Czas Ani na 200m st. klasycznym to kolejny w tych zawodach rekord Fali! Na podium stanęli także: Paweł Bucoń (dwukrotnie III miejsce na 100 i 200m st. grzbietowym) i Gabriela Surowiec (III miejsce na 200m st. grzbietowym). Natomiast praktycznie same rekordy życiowe ustanawiali: Nikola Dzięgielewska, Dawid Dzięgielewski, Blanka Konopka, Emilia surowiec, Milena sosnówka i Rafał Wójcik.

Po za rywalizacją sportową ważną  częścią imprezy bała możliwość  uzyskania autografu czy zrobienie sobie zdjęcia z naszą mistrzynią z czego skrzętnie skorzystali  zawodnicy Fali. Niektórzy kupili też książkę „Moja historia Otylia Jędrzejczak” z dedykacją samej mistrzyni. Czy znajdą w niej receptę na swój sukces sportowy?

Jak zwykle wszystkie wyniki i dużo zdjęć na www.falakrasnik.pl

Najnowsze ogłoszenia