Ogłoszenie

Nasi pływacy na Mistrzostwach Polski

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 28 kwietnia do 2 maja na pływalni Aqua Lublin rozegrano Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Zawody te były kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz Mistrzostw Europu i Mistrzostw Świata Juniorów. Po raz pierwszy od wielu lat, aby wystartować w mistrzostwach trzeba było osiągnąć pewien poziom sportowy – wprowadzono ograniczenie ilości zawodników ze względu na panującą epidemię.

Ostatecznie w zawodach wzięło udział ok. 600 zawodników ze 111 klubów, w tym 5-cio osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik. Warunek wynikowy (uzyskanie minimum 550 pkt. w punktacji FINA za jeden najlepszy wynik) spełnili: Maja Ryfka, Anna Wilk, Amelia Wysocka, Błażej Paszkowski i Rafał Wójcik). Dla tych 14-15 letnich zawodników start w Mistrzostwach Polski Seniorów miał być nagrodą i szansą na podglądanie najlepszych Polskich pływaków. Tym bardziej, że na co dzień trenują dojeżdżając do Ożarowa na 25 metrowym basenie, a mistrzostwa odbywały się w konfiguracji olimpijskiej, 50-cio metrowej pływalni. Najlepiej zaprezentował się Błażej Paszkowski, który codziennie trenuje w SMS Lublin, więc na tej pływalni gdzie rozegrano zawody. Pływał na tych zawodach w granicach swoich rekordów życiowych, a na 200m st. grzbietowym udało mu się zakwalifikować do Finału B gdzie był najmłodszym startującym. Nowe „życiówki” ustanowili Anna Wilk (na 1500m st. dowolnym) i Rafał Wójcik (na 200m st. motylkowym), a wysoko w klasyfikacji uplasowały się także Maja Ryfka i zaledwie 14-letnia Amelia Wysocka.
Teraz już nasi pływacy rozpoczynają właściwe przygotowania do ich docelowych głównych imprez w tym sezonie: Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14 i 15 lat, które odbędą się w Olsztynie (14 lat) i Oświęcimiu (15 lat).

Najnowsze ogłoszenia