"Wór" medali kraśnickiej "Fali". To były rekordowe mistrzostwa kraśnickich pływaków

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pływanie to sport, który daje możliwość zdobywania dużej ilości medali (wiele konkurencji w programie zawodów) po warunkiem jednak, że Klub posiada bardzo dobrych zawodników. UKP Fala Kraśnik wielokrotnie z różnych imprez przywoziła „worek” medali. Tym razem jednak nie był to worek, a „wór”.

Podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu (8-9.02. w Lublinie - pierwszy raz zawody te rozegrano na 50-cio metrowej pływalni) zawodnicy „Fali” wywalczyli 57 medali (19 złotych, 23 srebrne i 15 brązowych)! Taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy w historii klubu. Dało to kraśnickiemu klubowi drugie miejsce w klasyfikacji medalowej tuż za AZS UMCS Lublin.

Największy dorobek medalowy zgromadziła Amelia Wysocka – 6 złotych, srebrny i brązowy.

- Co ciekawe te 8 medali wywalczyła startując w 6 konkurencjach…, a to dlatego, że jako młodziczka 13-sto letnia wygrała 6 swoich konkurencji (50,100 i 800m st. dowolnym, 50 i 100m st. motylkowym oraz 200m st. zmiennym), ale na 50 (srebro) i 100 (brąz) st. dowolnym uplasowała się na pozycji medalowej również w kategorii open (czyli młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i 16 lat i starsi razem) - tłumaczy trener "Fali" Grzegorz Mazurek.

Sześciokrotnie na podium stawali młodzicy: Gabriela Surowiec (złoty, 3 srebrne i 2 brązowe medale) i Paweł Bucoń (3 złote, srebrny i 2 brązowe) oraz juniorzy: Anna Wilk (3 złote, srebrny i 2 brązowe) i Błażej Paszkowski (złoty, 4 srebrne i brązowy). Rewelacyjnie spisali się nasi „seniorzy” (uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie). Zofia Szewczyk została mistrzynią województwa na 800 i 1500m st. dowolnym oraz wywalczyła dwa srebra, natomiast Artur Siekaczyński wygrał na 200m st. grzbietowym i 1500m st. dowolnym, a na 800m st. dowolnym był III. Medale zdobyli także: Maja Ryfka (3 srebrne i brązowy), Wojciech Siekaczyński (3 srebrne i brązowy), Milena Sosnówka (złoty, srebrny i brązowy), Emilia Wielgus (srebrny i brązowy), Milena Machulak ( 2 srebrne),  Monika Marzec (brązowy), Oliwia Sosnówka (brązowy) i Rafał Wójcik (srebrny).

Warto dodać, że Rafał Wójcik ustanowił 2 rekordy Polski w kategorii niesłyszących juniorów 14 letnich na dystansach 200m st. motylkowym i 1500m st. dowolnym! Bardzo blisko podium uplasowali się również: Dawid Dzięgielewski (aż 3 razy IV miejsce w stylu klasycznym), Patryk Kasperski (IV miejsce na 800m st. dowolnym) i Piotr Borsuk (V miejsce na 200m st. grzbietowym). W związku z tak dobrymi występami, nie mogło zabraknąć kraśniczan w klasyfikacjach najlepszych zawodników (wg punktacji FINA za 2 najlepsze starty). Zdecydowanie najlepszą młodziczką Mistrzostw została Amelia Wysocka. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców II miejsce zajął Paweł Bucoń, a Wojciech Siekaczyński był III. W kategorii juniorów 14-15 lat wśród dziewcząt II miejsce wywalczyła Maja Ryfka, a wśród chłopców III był Błażej Paszkowski.

Kolejne starty utalentowanych pływaków Fali odbędą się prawdopodobnie już za dwa tygodnie podczas Memoriały Henryka Kosakowskiego w Lublinie.