"Fala" startowała w pływackich Ligach

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

1 i 2 lutego rozpoczęła się rywalizacja ligowa pływaków w województwie lubelskim. 1 lutego na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin rozegrano I rundę Ligi Wojewódzkiej Open (13 lat i starsi), a dzień później w Zamościu ścigali się młodzi pływacy w I rundzie Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat. Nie zabrakło na nich pływaków kraśnickiej "Fali", którzy stawali na podium w Lublinie a Zamościa wrócili z rekordami życiowymi.

Rekordowo duża liczba zawodników Fali (aż 23 osoby) wystartowała w Lidze Open w Lublinie.

- W związku z rokiem olimpijskim ustalono, że wszystkie imprezy pierwszego półrocza dla starszych zawodników z województwa lubelskiego odbywać się będą na pływalni w konfiguracji 50 m długości. Nowością tych zawodów było także rozegranie sztafet 8x50m st. dowolnym tzw. mix (4 dziewczęta i 4 chłopców) - informuje Grzegorz Mazurek, trener kraśnickiej "Fali".

Drużyna Fali zaprezentowała się w tych zawodach bardzo dobrze zajmując II miejsce zarówno w klasyfikacji medalowej jak i drużynowej przegrywając tylko z AZS UMCS Lublin. W wyścigach indywidualnych na podium stanęli: Amelia Wysocka (I miejsce na 50m st. dowolnym), Artur Siekaczyński (I miejsce na 200m st. zmiennym), Patryk Kasperski (I miejsce na 200m st. grzbietowym), Zofia Szewczyk (II miejsce na 400m st. dowolnym), Maja Ryfka (II miejsce na 200m st. grzbietowym), Błażej Paszkowski (III miejsce na 200m st. grzbietowym) i Anna Wilk (III miejsce na 100m st. klasycznym). W czołówce znalazła się też sztafeta dziewcząt 4x100 m st. zmiennym (M. Ryfka, A. Wilk, A. Wysocka i Z. Szewczyk) zajmując II miejsce, a wspomniana wcześniej sztafeta mieszana 8x50m st. dowolnym wywalczyła IV lokatę.

W niedzielę do Zamościa pojechała z kolei bardzo skromna reprezentacja Fali – tylko 4 dziewczynki i to w młodszej kategorii (10-11 lat). Niemniej zaprezentowały się podczas zawodów bardzo dobrze ustanawiając rekordy życiowe we wszystkich swoich startach. Najwyżej uplasowała się Jolanta Kwietniewska, która zajęła VI miejsce na 100m st. grzbietowym. V lokatę wywalczyła także sztafeta 4x50m st. dowolnym w składzie: J. Kwietniewska, Emilia Surowiec, Blanka Konopka i Iga Żuber.

II rundy lig rozegrane zostaną na początku kwietnia. A już za tydzień, w dniach 8-9 lutego w Lublinie odbędą się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open. Liczymy na dobre starty naszych zawodników.