Jolanta Kwietniewska dwukrotną medalistką Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 16 listopada na krytej pływalni OSiR w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10-11 lat. Wzięli w nich udział także kraśniccy pływacy. Najlepiej z nich spisała się Jolanta Kwietniewska

W zamojskich zawodach tych rywalizowała 4-osobowa reprezentacja UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim. Jak wspomnieliśmy na wstępie bardzo dobry występ zanotowała Jola Kwietniewska. Nasza 10-latka w obu swoich startach stawała na podium. Wywalczyła tytuł wicemistrzyni województwa na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz zdobyła brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.

 

 

Z bardzo dobrej strony pokazał się także 11-letni Gabriel Świca, który również dwukrotnie stawał na podium (dekorowano do szóstego miejsca). Na dystansie 100 m st. klasycznym zajął V miejsce, zaś na 200 m st. zmiennym był VI.

Pozostali zawodnicy – 10-letnia Blanka Konopka i 11-letni Mateusz Zapalski plasowali się poza podium, ale osiągali bardzo dobre rezultaty i we wszystkich startach poprawiali swoje rekordy życiowe.