Ogłoszenie

Dwa medale Marcela Wilka w IV rundzie Zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka 2018”

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 13 października na pływalni Aqua Lublin odbyła się IV runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Wzięło w nich udział 327 zawodników i zawodniczek z 19 klubów, a wśród nich 10 najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

Młodzi kraśniccy pływacy lubelskie zawody mogą zaliczyć do udanych.

- W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) dwa medale wywalczył Marcel Wilk: złoty na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz srebrny na 50 m st. dowolnym. Ponadto, niewiele do podium zabrakło Michałowi Subikowi, który na dystansie 50 m st. grzbietowym zajął XII miejsce. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadły dziewczęta. Emilia Surowiec zajęła V miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym oraz VIII miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym. Na podium stawała również Nikola Dzięgielewska, która na dystansie 50 m st. grzbietowym zajęła IX miejsce – informuje trener Mariusz Kwietniewski.

W kolejnej kategorii wiekowej – 9 lat – bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która w obu startach stawała na podium: na 50 m st. grzbietowym zajęła IV miejsce, zaś na 50 m st. klasycznym była VI.

 

Dekoracja IV miejsce Jola Kwietniewska

 

W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie tym razem tuż za podium uplasował się Gabriel Świca, który zajął XII miejsce na 100 m st. zmiennym.

Pozostali zawodnicy: Nadia Szczygieł, Iga Żuber, Weronika Stefanek oraz Mateusz Zapalski poprawili swoje rekordy życiowe i również zaliczyli bardzo dobre starty.

 

Kraśnicka ekipa na lubelskie zawody

Na zdjęciu na górze tekstu w żółtej koszulce Marcel Wilk

foto UKP Fala Kraśnik

Najnowsze ogłoszenia