Zawsze na Fali. 20 lat kraśnickiego klubu

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To już 20 lat odkąd kraśniccy pływacy "Fali" pod tym szylde trenują, startują i osiągają sukcesy. W sobotę w Centrum Kultury i Promocji spotkali się wszyscy ci, którym klub ten jest bliski.

Kraśnickie pływanie zaczęło się w latach 60. Do lat 90. pływacy startowali pod szyldem Stali Kraśnik. Potem działalność sekcji zawieszono. Fala powstała natomiast w 1998 r., kiedy to zafunkcjonowały regularne zajęcia z nauki pływania. Z inicjatywy trenerów i rodziców powstał klub, który zrzeszał młodych pływaków.

Podczas gali w CKiP były więc wspomnienia, które przybliżał film, specjalnie na tę okazję przygotowany. Przypomniano największe sukcesy klubu.  A było ich niemało. Przez "Falę" przewinęło się ponad 400 zawodników, którzy zdobyli 169 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, pobili 24 rekordy Polski. Do zawodniczki Fali - Zuzanny Mazurek - należy też tytuł Mistrzyni Świata Juniorów z 2008 roku. Zuza jest też jedyną zawodniczką kraśnickiego klubu, która wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich (Pekin 2008).

 

 

Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie trenerzy a w szczególności główny ich twórca czyli Grzegorz Mazurek, który wraz z żoną Iwoną oraz Mariuszem Kwietniewskim stanowią sztab szkoleniowy kraśnickich pływaków.

Nie na darmo więc otrzymali oni wiele podziękowań, a Grzegorza Mazurka nagrodzono owacjami na stojąco.

Medal Starosty otrzymał w czasie gali prezes "Fali" - Lech Burakowski, który pełni tę funkcję od początku powstania klubu. Jest chyba jedynym prezesem spośród kraśnickich klubów, który nieprzerwanie pełni tę funkcję od jego założenia.

 

 

Nagrodzono też najbardziej utytułowanych zawodników w dotychczasowej historii klubu, a także rodziców i dobroczyńców wspierających działania klubu.

Impreza w CKiP zakończyła się wspólnym zdjęciem i przeniosła się na teren MOSiR przy basenie, gdzie odbył się piknik z okazji 20-lecia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy z okazji 20-lecia "Fali".