Radość pływania w olimpijskim towarzystwie

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 150 młodych pływaków bawiło się w niedzielę w ramach Festiwalu „Kinder+Sport Radość z Pływania” na kraśnickim basenie. Gwiazdą tego wydarzenia był wielokrotny mistrz Europy i świata w pływaniu, olimpijczyk Paweł Korzeniowski.

Jak przyznał skończył już praktycznie karierę pływaka. Ze sportem jednak nie zerwał, teraz próbuje swych sił w triathlonie. Bierze też udział m.in. w festiwalach pływackich Kindera, bo, jak sam powiedział, lubi dobrą zabawę, a tym bardziej, jeśli połączona jest z jego ulubiona dyscypliną, którą promuje wśród najmłodszych.

A promował ją nie tylko rozdając autografy, czy pozując do zdjęć. Popłynął w pokazowych wyścigach z zawodnikami „Fali”, którym w jednym udało się przypłynąć przed mistrzem. Potem były już konkurencje dla najmłodszych pływaków, którzy podzieleni zostali na dwie grupy: młodsi pływali na brodziku, starsi na 25-metrowym basenie.

Stworzono drużyny, które rywalizowały ze sobą, choć nie to było tego dnia najważniejsze. Wszyscy bowiem zostali nagrodzeni medalami w kilku konkurencjach. Niektórzy mieli więc na szyjach po kilka krążków, które wręczał oczywiście Paweł Korzeniowski.

Jeśli chodzi o Festiwal, to kraśnicka edycja była wyjątkowa, bo na basenie było w niedzielę dwoje olimpijczyków. Drużyny „Rekinów” prowadziła Zuzanna Mazurek – wychowanka kraśnickiej „Fali” i olimpijka z Pekinu. Oprócz niej organizację imprezy wspierali pracownicy MOSiR na czele z dyrektorem Mariuszem Kwietniewskim oraz zawodnicy i trenerzy „Fali”.

Wszystkich startujących licznie dopingowali rodzice oraz zastępca burmistrza Marzena Pomykalska.

A jak wyglądała impreza można zobaczyć na naszych zdjęciach.