Ponad setka młodych kraśniczan poczuje radość z pływania pod okiem Pawła Korzeniowskiego

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wodni tragarze, magiczny dywan, makaroniarze, wodniak, poszukiwacze skarbów – na razie nazwy te pewnie niewiele mówią, ale już w niedzielę wszystko się wyjaśni. To tytuły zabaw, w których udział wezmą dzieci z klas I-III szkół podstawowych w ramach zapowiadanego przez nas Festiwalu Kinder+Sport Radość z Pływania. Odbędzie się on w Kraśniku w najbliższą niedzielę.

Szykuje się, że w niedzielę na kraśnickim basenie będzie bardzo gwarno. Chęć udziału w imprezie zgłosiła ponad setka dzieci. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, tych którzy dopiero oswajają się z woda oraz już umiejących pływać. Dla każdy przygotowane będą odpowiednie konkursy i zabawy. Dzieci dopingowane będą przez rodziców i opiekunów, ale i przez gościa specjalnego i ambasadorem akcji „Kinder+Sport Radość z Pływania”, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu Pawła Korzeniowskiego.

Tak jak zapowiadaliśmy zabawom i zawodom będą towarzyszyć inspirujące pokazy.

Zapisy na Festiwal Pływacki zakończyły się co prawda już wczoraj, ale mamy informację od dyrekcji MOSiR, że jeśli jeszcze dzisiaj ktoś się zgłosi, to jest szansa, że zostanie dopisany do listy.