Opolanin pokonany, kolejne 3 punkty na koncie Stali

Wysoki pressing to w tym roku znak rozpoznawczy Stali Kraśnik. Co ważne taktyka ta przynosi efekty. Podopieczni trenera Dariusza Matysiaka pokonali dzisiaj w wyjazdowym spotkaniu Opolanina Opole Lubelskie.

Od początku meczu to kraśniczanie dyktowali warunki gry. Jeszcze na połowie przeciwnika atakowali rywali i starali się odbierać im piłkę. Szczególnie groźne były akcje przeprowadzane lewą flanką, które napędzali bardzo dobrze dysponowani dzisiaj Kamil Woźniak i Maciej Welman. Taktyka ta efekt przyniosła w 26. minucie. Gola na 0:1 zdobył Jakub Zieliński.

Jeszcze w pierwszej połowie Stal powinna prowadzić wyżej, ale brakowało trochę szczęścia, albo dobrze bronił golkiper Opolanina. Wybił między innymi mocny strzał z niedużej odległości Filipa Drozda. Gospodarze nieco mocniej zaatakowali po 30 minutach gry, ale większe zagrożenie stwarzali przede wszystkim po stałych fragmentach. Strzałem głową Mateusza Wójcickiego, po wrzutce z rożnego, starał się pokonać chociażby Kamil Król.

Jeśli opolanie liczyli, że po przerwie uda im się odwrócić losy meczu, to bardzo szybko z głowy wybił im to Filip Drozd. W 46. minucie Fifka otrzymał precyzyjne podanie od Macieja Welmana i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie sytuacja na boisku się nie zmieniła. To Stal dyktowała warunki gry, a gospodarze starając się odebrać rywalom piłkę często musieli uciekać się do fauli. Goście nadal parli jednak do przodu, a wynik meczu w 86. minucie ustali Maciej Welman. Pokonał bramkarza rywali efektownym strzałem z ostrego kąta.

Opolanin Opole Lub. - Stal Kraśnik 0:3

Stal Kraśnik: Mateusz Wójcicki – Krystian Michalak, Damian Pietroń, Jakub Gajewski, Kamil Woźniak, Karol Misiarz (63' Stanisław Niewiński), Jakub Buczek, Krystian Pietrzyk, Maciej Welman (89' Kamil Dydo), Filip Drozd (80' Maciej Winkler), Jakub Zieliński

Zdjęcia z meczu możecie zobaczyć tutaj.

***

Kolejne spotkanie Stal Kraśnik zagra 3 maja przed własną publicznością z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Początek meczu o godz. 17:00