Wygrana Stali Kraśnik z Górnikiem II Łęczna w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej

W miniony weekend lubelska Hummel IV liga rozpoczęła rozgrywki z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową. Stal Kraśnik w niedzielę 24 kwietnia w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej pokonała rezerwy Górnika Łęczna.

Zespół trenera Dariusza Matysiaka od pierwszego gwizdka starał się grać wysokim pressingiem nie dając rywalom zbyt wiele miejsca do wyprowadzenia akcji ofensywnych. Szybko mógł też wyjść na prowadzenie, ale przy strzałach brakowało trochę siły, precyzji lub dobrze interweniował bramkarz Górnika. A pokonać go próbowali między innymi Filip Drozd, Jakub Zieliński czy Krystian Pietrzyk.

Goście zbyt często zagrożenia pod kraśnicką bramką nie tworzyli, ale w 26. minucie udało im się przejąć piłkę, wykorzystać zawahanie naszej defensywy i wyjść na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Golba.

Mimo straty bramki Stal dalej robiła swoje, ale kibice na efekty tych starań poczekać musieli do drugiej połowy spotkania. Najpierw do wyrównania w 56. minucie doprowadził Jakub Buczek. Gola strzelił z rzutu karnego podyktowanego za faul na Zielińskim. Chwilę później było już 2:1. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił golkiper z Łęcznej, a Filip Drozd przy pomocy Jakuba Zielińskiego tej okazji nie zmarnował. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Zieliński wbijając do siatki piłkę skierowaną w stronę bramki przez Jakuba Gajewskiego.

Kraśniczanie stworzyli sobie jeszcze kilka okazjo do tego, by wynik podwyższyć, ale strzelającym na bramkę Łęcznej zabrakło zimnej krwi. W kraśnickiej bramce piękną paradą w końcówce meczu przy jednym ze strzałów rywali popisał się z kolei Mateusz Wójcicki.

Stal Kraśnik – Górnik II Łęczna 3:1

Stal Kraśnik: Mateusz Wójcicki – Jakub Gajewski, Damian Pietroń, Michał Maliszewski, Krystian Michalak, Mikołaj Majewski (66' Kamil Woźniak), Jakub Buczek, Krystian Pietrzyk, Maciej Welman (85' Karol Misiarz), Filip Drozd, Jakub Zieliński

***

Kolejne spotkanie Stal zagra już w najbliższą środę, 27 kwietnia o godz. 17:00, na wyjeździe z Opolaninem Opole Lubelskie.