Zasłużona wygrana po dobrym meczu. Stal Kraśnik – Kryształ Werbkowice 2:0

Kolejne 3 punkty do swojego konta dopisała dzisiaj Stal Kraśnik. Po dobrej grze podopieczni trenera Dariusza Matysiaka pokonali 2:0 Kryształ Werbkowice.

Pierwsze kilka minut gry to wzajemne badanie się obu drużyn, ale szybko zaczęła się zaznaczać przewaga Stali. To gospodarze sprawiali większe zagrożenie pod bramką Kryształu. Niestety początkowo brakowało precyzji, siły strzału lub dobrze ustawiał się golkiper rywali. Otworzyć wynik meczu próbowali między innymi Filip Drozd, Jakub Zieliński i Krystian Pietrzyk.

W 30. minucie powinien zostać odgwizdany rzut karny, bo w polu karny nieprzepisowo powstrzymywany był Zieliński. Arbiter uznał jednak, że przewinienia zawodnika z Werbkowic nie było.

Co kraśniczanom nie udało się z gry, wyszło w końcu ze stałego fragmentu. W 37. minucie bramkę na 1:0, po wrzutce z rzutu rożnego, strzelił Damian Pietroń.

Po przerwie Stal cały czas naciskała i dążyła do podwyższenia wyniku. Bardzo dobrze prezentował się między innymi Krystian Pietrzyk i to właśnie po jego akcji i celnej asyście na 2:0 podwyższył Jakub Zieliński. W jednej z kolejnych kolejnym podaniem „Zielaka” obsłużył też Mikołaj Majewski, ale tym razem kraśnicki napastnik w bardzo dobrej sytuacji nieczysto i tym samym niecelnie uderzył w piłkę.

Po stracie drugiej bramki odważniej zaatakował Kryształ wykorzystując rozluźnienie w szeregach Stali. Na szczęście w dwóch groźnych sytuacjach dobrze w bramce Stali interweniował Mateusz Wójcicki. Odpowiedzieć na te ataki próbowali Kamil Woźniak i Maciej Welman, ale więcej goli już nie padło

Stal Kraśnik – Kryształ Werbkowice 2:0

Stal Kraśnik: Mateusz Wójcicki – Jakub Gajewski, Michał Maliszewski, Damian Pietroń, Krystian Michalak, Mikołaj Majewski ('72 Stanisław Niewiński), Krystian Pietrzyk, Jakub Buczek, Kamil Woźniak ('86 Karol Misiarz), Filip Drozd ('76 Maciej Welman), Jakub Zieliński

ławka rezerwowych: Paweł Cholewiński, Kacper Tylus, Kacper Wójtowicz, Kamil Dydo

Zdjęcia z meczu Stal Kryształ można obejrzeć tutaj.