Wygrana Stali Kraśnik w ostatnim zimowym sparingu

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W następny weekend z zimowego snu budzi się lubelska IV liga. Dzisiaj Stal Kraśnik rozegrała swój ostatni test mecz w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny. Rywalem drużyny trenera Dariusza Matysiaka był, rywalizujący w grupie pierwszej IV ligi, zespół POM Iskra Piotrowice.

Mecz rozegrany został na boisku w Trzydniku Dużym. Od pierwszego gwizdka inicjatywa należała do niebiesko-żółtych, ale akcje ofensywne najczęściej załamywały się jeszcze przed oddaniem strzału. Jeśli już do nich dochodziło, to albo dobrze ustawiony był golkiper Iskry, tak jak chociażby w przypadku uderzeń Stanisława Niewińskiego czy Filipa Drozda, albo strzały były niecelne, jak w przypadku zagrania głową Michała Maliszewskiego.

Pod koniec pierwszej połowy nieco odważniej zaatakował zespół z Piotrowic i dwa razy zrobiło się gorąco pod bramką Stali. Na szczęście jeden ze strzałów był niecelny, a z pojedynku sam na sam z napastnikiem rywali zwycięsko wyszedł stalowy bramkarz Mateusz Wójcicki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, z tym że kraśniczanie częściej dochodzili do pozycji strzeleckich. Jedna z takich akcji w końcu zaowocowała bramką. Gola, jak się później okazało na wagę zwycięstwa, strzelił Marcel Błaszczyk wykorzystując asystę od Karola Misiarza.

 

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 1:0

Skład Stali: Mateusz Wójcicki – Mikołaj Majewski, Damian Pietroń, Michał Maliszewski, Krystian Michalak, Stanisław Niewiński, Krystian Pietrzyk, Jakub Buczek, Maciej Winkler, Filip Drozd, Jakub Zieliński.

W drugiej połowie zagrali także: Karol Misiarz, Jakub Gajewski, Marcel Błaszczyk, Dawid Karczewski, Kacper Tylus.

Więcej zdjęć z meczu Stal - Iskra można obejrzeć tutaj.

***

W następną niedzielę, 20 marca, kraśniczanie zagrają pierwszy w tym roku ligowy mecz. Na wyjeździe zmierzą się z Huczwą Tyszowce.