Stal lepsza od Cisowianki w przedostatnim zimowym sparingu

Ósmy test mecz w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny w IV lidze zagrała dzisiaj Stal Kraśnik. Podopieczni trenera Dariusza Matysiaka pokonali 2:1 Cisowiankę Drzewce.

Początek meczu, który odbył się na bocznym boisku MOSiR Kraśnik, to dwie dobre okazje gospodarzy, na bramkę uderzał między innymi Maciej Welman, ale oba strzały zostały zablokowane. W odpowiedzi, po jednym z rzutów rożnych pod bramką Cisowianki, zespół z Drzewiec przeprowadził kontrę prawą flanką, zabrakło zdecydowania naszych defensorów i zrobiło się 1:0 dla gości.

Kolejne minuty to przewaga i skuteczna gra pressingiem zespołu Cisowianki. Na szczęście nie przełożyło się to na szczęście na kolejne gole.

Kraśniczanie szansę na doprowadzenie do remisu mieli po akcji Macieja Welmana i Filipa Drozda. Pierwszy z nich zagrał piłkę w pole karne rywali, a wychodzący na dobrą pozycję Drozd został sfaulowany. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Wykonał go Jakub Buczek, ale niestety uderzył zbyt lekko, a bramkarz Cisowianki wyczuł jego intencje i wybił piłkę.

Co nie udało się przy okazji jedenastki, wyszło kilka minut później. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Krystian Michalak, tam podpadł do niej Drozd i uderzył na bramkę. Ten strzał golkiper rywali co prawda jeszcze obronił, ale we właściwym miejscu znalazł się Maciej Welman i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Druga odsłona spotkania to lepsza gra gospodarzy i kilka okazji bramkowych. Po jednej z nich padł gol. Akcję zainicjował Jakub Zieliński uruchamiając po prawej stronie Jakuba Gajewskiego, ten podał w pole karne, a dzieła dokończył Filip Drozd.

Stal Kraśnik – Cisowianka Drzewce 2:1

Stal Kraśnik: Mateusz Wójcicki – Jakub Gajewski, Damian Pietroń, Michał Maliszewski, Krystian Michalak, Marcel Błaszczyk, Krystian Pietrzyk, Jakub Buczek, Kamil Woźniak, Maciej Welman, Filip Drozd. W drugiej połowie zagrali także: Maciej Winkler, Jakub Zieliński, Karol Misiarz, Dawid Karczewski, Stanisław Niewiński.

Nasze zdjęcia z meczu można zobaczyć tutaj.