Zagrali o Puchar Prodak Cup oraz by pomóc Lucynce

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 4 grudnia w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku odbył się turniej Prodak Cup zorganizowany przez Tęczę Kraśnik. Jego uczestnicy rywalizowali o miano najlepszej, ale w ramach zawodów zbierano także środki na pomoc zmagającej się z wieloma chorobami dziewczynce.

W imprezie udział wzięły zespoły złożone z młodych piłkarzy z roczników 2011-2012. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy, były to Akademia Piłkarska Motoru Lublin, Akademia Piłkarska Perełki Puławy, Avia Świdnik, Widok Lublin oraz dwie drużyny MUKS Kraśnik.

Jak wspomnieliśmy na wstępie turniej, oprócz sportowego, miała także charytatywny cel. Zbierano podczas niego środki na leczenie i rehabilitację 2-letniej Lucynki, która zmaga się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, zespołem Arnolda-Chiariego II, porażeniem kończyn dolnych, pęcherzem neurogennym i rozszczepem kręgosłupa.

Efekt zbiórki to już prawie 7,5 tys. złotych, a będzie na pewno więcej, ponieważ kwesta wciąż trwa. Na facebookowym profilu Tęczy Kraśnik, do 8 grudnia, prowadzona jest w jej ramach licytacja sportowych fantów, wśród których odnaleźć można m.in. koszulki Legii Warszawa, Piasta Gliwice i Motoru Lublin z podpisami zawodników oraz daszek Agnieszki Radwańskiej z autografem.

Organizatorzy podziękowali podczas turnieju tym, którzy wsparli klub w tym przedsięwzięciu, ale także tym, którzy pomagają Tęczy na co dzień.

 

Nasze zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.