Udane zakończenie rundy jesiennej. Wygrana piłkarek KS Stella Kraśnik

Po niezbyt dobrym starcie piłkarki KS Stella Kraśnik udanie zakończyły pierwszą część rozgrywek Keeza IV Ligi Kobiet. Dzisiaj po dobrej grze pewnie pokonały AZS PSW Biała Podlaska i „piłkarską zimę” spędzą w środku tabeli.

Podopieczne trener Magdaleny Badury od początku meczu miały inicjatywę i często stwarzały zagrożenie pod bramką rywalek. Trochę jednak trwało zanim się wstrzeliły. Nie ułatwiała im dzisiaj tego Karina Piotrowska, golkiperka z Białej Podlaskiej, która zwycięsko wyszła z pojedynków sam na sam m.in. z Małgorzatą Zdybel, Darią Kalinowską i Pauliną Zapalska. Co nie udało się z akcji, udało się jednak ze stałego fragmentu gry. Strzałem z rzutu wolnego bramkę na 1:0 strzeliła Mariola Skoczylas i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie przewaga nadal była po stronie gospodyń, ale i zespół gości nieco śmielej zaatakował. Na szczęście w sytuacjach zagrożenia dobrze spisywała się, bezrobotna przez większość meczu, bramkarka Stelli Monika Kochaniak. Raz piłkę zmierzająca do kraśnickiej bramki wybiła też Karolina Wieczorek.

Rywalkom trafić do siatki się nie udało, a kraśniczanki swoją przewagę udokumentowały kolejnymi bramkami. Na 2:0 podwyższyła Kalinowska, dobijając strzał Karoliny Wieczorek, a wynik spotkania na 3:0 ustaliła Skoczylas wykorzystując rzut karny po faulu na Katarzynie Weber.

KS Stella Kraśnik – AZS PSW Biała Podlaska 3:0

Wyjściowy skład KS Kraśnik: Monika Kochaniak – Anna Dębińska, Mariola Skoczylas, Dominika Deaki, Karolina Wieczorek, Justyna Wilczek, Katarzyna Weber, Martyna Łukasik, Paulina Zapalska, Małgorzata Zdybel, Daria Kalinowska.

Rezerwowe: Sylwia Król, Aleksandra Biegaj, Wioleta Banach, Amanda Wasilewska, Edyta Rojek, Nicole Drozd