Gryf pokonany, 3 punkty na koncie Stali Kraśnik

Stal Kraśnik udanie zainaugurowała nowy sezon w IV lidze. W sobotę 7 sierpnia podopieczni trenera Konrada Szmyrgały na wyjeździe pokonali Gryfa Gminę Zamość.

Ostatnie dni przed inauguracją rozgrywek były dla trenera i zarządu Stali bardzo pracowite. Po sparingu z LKS Stróża skupiono się przede wszystkim na dopinaniu kadry zespołu. Co prawda okienko transferowe jest jeszcze otwarte i jakieś nowe twarze mogą się pojawić, ale poznaliśmy już trzon drużyny, która będzie walczyć na ligowym froncie.

W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 IV ligi w barwach Stali grać będą: Daniel Karczewski (bramkarz, 22 lata), Mateusz Wójcicki (bramkarz, 20 lat) Stanisław Niewiński (obrońca, 21 lat), Jakub Gajewski (obrońca, 21 lat), Adrian Halik (obrońca, 18 lat), Krystian Michalak (obrońca, 33 lata), Gabriel Gołofit (obrońca, 17 lat), Kamil Woźniak (obrońca, 21 lat), Mikołaj Majewski (obrońca, 21 lat), Jakub Zieliński (pomocnik, 20 lat), Marcel Błaszczyk (pomocnik, 17 lat), Jakub Buczek (pomocnik, 22 lata), Jakub Chmielewski (pomocnik, 17 lat), Dariusz Cygan (pomocnik, 21 lat), Krystian Pietrzyk (pomocnik, 17 lat), Kacper Ryba (pomocnik, 18 lat), Mateusz Latosiewicz (pomocnik, 16 lat), Kacper Wójtowicz (pomocnik, 19 lat), Maciej Winkler (napastnik, 17 lat), Maciej Welman (napastnik, 23 lata), Adrian Cybula (napastnik, 20 lat) oraz Felipe Eduardo (napastnik, 28 lat).

Jak wspomnieliśmy na wstępie, pierwszy ligowy mecz Stal zagrała na wyjeździe. Rozegrany został w Zawadzie, a jej rywalem była drużyna Gryf Gmina Zamość. Od początku spotkania lepiej prezentowali się podopieczni trenera Szmyrgały, ale to gospodarze jako pierwsi cieszyli się z gola. W 9. minucie co prawda kraśnicki golkiper Mateusz Wójcicki wybił piłkę uderzoną przez jednego z zawodników Gryfa, ale przy dobitce nie miał już szans.

Na szczęście zapału stalowców to nie osłabiło. Dążyli do odrobienia straty, ale w pierwszej połowie, mimo kilku dobrych okazji, jeszcze się to nie udało. Szansę na wpisanie się na listę strzelców miał między innymi Adrian Cybula.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, przeważała Stal i uparcie dążyła do odwrócenia losów meczu. Umiejętności bramkarza Gryfa przetestowali między innymi Jakub Gajewski i Maciej Welman, ale pokonać Patryka Dobrowolskiego udało się dopiero Dariuszowi Cyganowi w 73. minucie. Ten sam zawodnik kilka minut przed ostatnim gwizdkiem dołożył drugą bramkę i dzięki temu 3 punkty pojechały do Kraśnika.

Gryf Gmina Zamość – Stal Kraśnik 1:2

Wyjściowy skład Stal Kraśnik: Wójcicki – Gajewski, Niewiński, Michalak, Zieliński, Pietrzyk, Buczek, Cygan, Eduardo, Welman, Cybula

Rezerwowi: Karczewski, Latosiewicz, Chmielewski, Wójtowicz, Ryba, Błaszczyk, Winkler

***

Już w najbliższą środę o 17:00 Stal Kraśnik podejmie drużynę Igros Krasnobród. Początek meczu o godz. 17:00, wstęp wolny.