Dzieci rywalizowały w piłkarskim turnieju

Przedwczoraj (07.06.2021 r.) na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku odbył się piłkarski turniej „O Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego” pod Patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik. Jego organizatorem był UKS „Piątka” Kraśnik, a do rywalizacji przystąpiły przedszkolaki i 8-latki. W sumie w zawodach udział wzięło około 170 dzieci.

W kategorii przedszkolaków udział wzięło 7 drużyn. Grano systemem „każdy z każdym”. Najlepsi okazali się zawodnicy z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Słoneczny Promyk”, do nich trafił największy puchar, a kolejne miejsca zajęły ekipy: Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 6, Przedszkola nr 7 i Przedszkola nr 4.

Przyznano także indywidualne wyróżnienia. Królem strzelców został Jakub Kwietniewski (Przedszkole nr 1, 15 bramek), najlepszym zawodnikiem wybrano Wiktora Markowicza (Przedszkole nr 5), a najlepszym bramkarzem Miłosza Płechę (Przedszkole Nr 6). Statuetki otrzymali również wyróżniający się zawodnicy z każdego przedszkola, a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale.

Dekoracji dokonali radna wojewódzka Anna Baluch, która reprezentowała marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

Po przedszkolakach przyszedł czas na 8-latków. Tę część turnieju otworzył Artur Domański, dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Udział wzięło w niej 10 drużyn. Najpierw rywalizowano w systemie każdy z każdym w podziale na dwie grupy, a później odbyły się mecze o poszczególne miejsca w klasyfikacji turniejowej.

Pierwsze miejsce zajęła Cisowianka Drzewce, drugi był MUKS Kraśnik, a trzecie miejsce zajęło KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Królem strzelców został Filip Szarowolec (Cisowianka Drzewce), najlepszym zawodnikiem uznano Szymona Dzikowskiego (MUKS Kraśnik), zaś najlepszym bramkarzem Leona Niedźwieckiego (KSZO Ostrowiec Św.). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Po turnieju zostały im także okazjonalne koszulki piłkarskie.

Dekoracji dokonali Artur Domański, Jacek Dubiel (przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego) oraz Michał Zimowski (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej).

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy UKS „Piątka” Kraśnik: Mariusz Kwietniewski, Krzysztof Rakuś, Daniel Szewc i Konrad Szmyrgała oraz sędziowie: Kacper Kulina i Piotr Kwietniewski.