Stal Kraśnik cofnęła akredytację naszemu dziennikarzowi

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj opisaliśmy incydent, do którego doszło w niedzielę (6 czerwca) podczas piłkarskiego  meczu kobiet na stadionie kraśnickiego MOSiR-u. Na boisko wtargnął jeden z działaczy Stali Kraśnik i uniemożliwił kontynuowanie meczu w obawie, że grające dziewczęta zniszczą murawę przed spotkaniem, które kilka godzin później miała tam rozegrać męska drużyna. Klub bardzo szybko zareagował na to zdarzenie, a w zasadzie na nasz artykuł. Naszemu dziennikarzowi cofnięto akredytację na mecze Stali Kraśnik.

Przypomnijmy, że do incydentu doszło wczoraj w południe podczas ligowego meczu żeńskich drużyn KS „Stella” Kraśnik – LKS Wierzchowiska. Mecz odbywał się zgodnie z umową podpisaną przez żeński klub z MOSiR-em i za wiedzą administratora miejskiego obiektu. Mimo to wspomniany działacz, członek zarządu i kierownik klubu Stal Kraśnik, wszedł na murawę i uniemożliwił kontynuowanie spotkania. Jak twierdził, w obawie przez zniszczeniem boiska przed popołudniowym meczem w ramach rozgrywek męskiej III ligi. Stal miała tego dnia zarezerwowany obiekt na swoje potrzeby, ale dopiero od godziny 15:00.


Więcej na ten temat w artykule:
Przedstawiciel Stali Kraśnik uniemożliwił rozegranie meczu kobiet. Interweniowała policja


Nasz przedstawiciel, autor artykułu o wcześniejszym incydencie, pojawił się na popołudniowym meczu Stali Kraśnik, ale okazało się, że nie może wejść na stadion jako dziennikarz, ponieważ jego akredytacja jest... nieważna. Jak przed bramą stadionu przekazał mu kierownik ochrony, decyzję taką podjął kierownik klubu. Próbowaliśmy się skontaktować z panią prezes Stali i zapytać o powody takiej decyzji, ale nie odebrała telefonu. Podczas poprzednich meczów Stali w tym sezonie nie mieliśmy problemów z wejściem na stadion i robieniem zdjęć.

Nasz dziennikarz kupił sobie bilet i mecz obejrzał jako kibic. Piłkarze niebiesko-żółtych na boisku walczyli dzielnie, ale ostatecznie niestety przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2. Do końca rozgrywek pozostało jedynie dwie kolejki spotkań. Stal do bezpiecznego miejsca w tabeli, by utrzymać się w III lidze, traci 6 punktów, ale przed nią w tabeli, w strefie spadkowej, są jeszcze 3 drużyny, które też biją się o utrzymanie.

Będziemy jeszcze do sprawy wracać.