A klasa. Rezerwy Stali nie dały rady liderowi z Annopola

Druga drużyna Stali mogła dzisiaj sprawić niespodziankę, a przy okazji zrobić prezent urodzinowy swojemu trenerowi Rafałowi Tomile, ale determinacji i koncentracji starczyło tylko na 45 minut. Komplet punktów pojechał do Annopola, a tamtejsza Wisła zrobiła kolejny krok w drodze do tytułu mistrzowskiego „serie A” i awansu do okręgówki.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Obie drużyny miały okazje bramkowe, ale to Stal zdobyła gola. Na listę strzelców wpisał się Dariusz Cygan. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Od początku drugiej połowy meczu przycisnęli podopieczni trenera Kamila Miazgi i po raz pierwszy efekt przyniosło to w 61. minucie. Bramkę wyrównującą zdobył Karol Garbacz. To trafienie dodało annopolanom skrzydeł, a gospodarzom je podcięło. Kraśniczanie zaczęli popełniać coraz więcej błędów w defensywie, a goście to wykorzystali. W 75. minucie gola na 1:2 strzelił były trener Stali Jarosław Pacholarz, a 4 minuty później na 1:3 podwyższył Kamil Kontapka.

Mimo przewagi gości stalowcy mieli w drugiej połowie kilka bardzo dobrych, bramkowych okazji. Pojedynek sam na sam z bramkarzem Wisły przegrał Kacper Wójtowicz, swoje szanse mieli też chociażby Adrian Kisiel i Dariusz Cygan. Nie udało się ich jednak wykorzystać.

Stal II Kraśnik – Wisła Annopol 1:3

Zdjęcia z meczu można zobaczyć tutaj.

***

Annopolska Wisła zajmuje teraz 1. miejsce w grupie Lublin 1 A klasy z 60 punktami na koncie. Taki sam dorobek ma Sygnał Lublin, ale annopolanie mają rozegrany jeden mecz mniej. Stal II Kraśnik (17 punktów) zajmuje natomiast 13. miejsce na 16 rywalizujących drużyn.