MUKS CUP 2021. W rywalizacji 9-letnich zawodników najlepsi zamościanie

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dużo dobrej gry i emocji było podczas pierwszego turnieju rozegranego w ramach cyklu MUKS CUP 2021. Na początek rywalizowały zespoły złożone z zawodników 9-letnich. Najlepsza okazała się ekipa Gaudium Zamość.

Turniej odbył się w sobotnie przedpołudnie (13 lutego) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn. Kraśnik reprezentowały trzy zespoły gospodarzy, czyli MUKS Kraśnik, oraz Tęcza Kraśnik.

Drużyny najpierw zagrały z podziałem na 2 grupy. Po dwa najlepsze teamy z każdej z grup zmierzyły się później w półfinałach i meczach o 3. i 1. miejsce, a pozostałe, w zależności o zdobytych punktów, o niższe pozycje w tabeli.

W półfinałach MUKS Kraśnik I pokonał MUKS Kraśnik II 7:2, a Gaudium Zamość zwyciężyło z Motorem Lublin Żółty 4:1. W meczu o 3. miejsce Motor Lublin wygrał 1:0 z MUKS II, a w pojedynku o 1. miejsce Gaudium pokonało MUKS I 9:2

Kolejne miejsca w turniejowej tabeli zajęły: Orzeł Łaziska, Zawisza Garbów, Football Academy Lublin, Tęcza Kraśnik, Motor Lublin Niebieski i MUKS Kraśnik III.

Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to trafiły one do: Aleksandra Króla (król strzelców, Gaudium Zamość), Damiana Mańturza (najlepszy bramkarz, Motor Lublin), Przemysława Lewandowskiego (MVP, Gaudium Zamość) i Mikołaj Pasternak (piłkarski talent, MUKS Kraśnik).

Puchary i dyplomy zespołom i zawodnikom wręczyli prezes MUKS Kraśnik Konrad Szmyrgała i dyrektor MOSiR Kraśnik Rafał Tomiło.

Jutro kolejne zawody w ramach MUKS CUP 2021. Tym razem zagrają drużyny z rocznika 2010.

 

Obszerną fotogalerię z dzisiejszego turnieju znajdziecie tutaj.