Maj dołączył do Orła i w debiucie strzelił 4 bramki

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Najsłynniejszym obecnie piłkarzem w klasach okręgowych w Polsce jest niewątpliwie Sławomir Peszko. Na Lubelszczyźnie na tym poziomie rozgrywkowym głośno w najbliższych miesiącach powinno być natomiast o Arkadiuszu Maju. Kraśniczanin na miejsce, by odbudować formę i wejść w rytm meczowy wybrał Urzędów. W swoim debiucie w barwach tamtejszego Orła miał prawdziwe „wejście smoka”.

Arek Maj pożegnał się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w którym zbyt wielu szans na pokazanie się nie dostał. Zagrał tylko kilkanaście minut w jednym z meczów Fortuna I Ligi. Większość czasu spędził na wypożyczeniach, między innymi do Stali Kraśnik.

Czasami trzeba na chwilę się zatrzymać, żeby znowu mocno wystartować do przodu. W tym starcie, odbudowaniu formy, Arkowi ma pomóc beniaminek lubelskiej okręgówki Orzeł Urzędów. Korzyść ma być oczywiście obopólna. Zawodnik szybko zresztą za tę szansę podziękował. Minionej soboty Orzeł Urzędów wygrał 4:2 z Avią II Świdnik. Wszystkie bramki dla Orła strzelił właśnie Maj.

Po 6 meczach obecnego sezonu Orzeł Urzędów z dorobkiem 12 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli, tracąc do lidera – Motoru II Lublin – 6 punktów. W kolejnym spotkaniu, 13 września, zmierzy się na wyjeździe z Wisłą II Puławy.