Kraśniczanin ze Stali Rzeszów o krok od awansu do I ligi. Transmisja decydującego meczu w TVP Sport

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do Rzeszowa sprowadzony został wiosną po to, by w perspektywie sezonu, dwóch, pomóc klubowi wywalczyć awans do I ligi. Tymczasem jest duża szansa, że stanie się to już teraz. W piątek 31 lipca w finale baraży o wejście do Fortuna I Ligi Stal Rzeszów, w której gra kraśniczanin Marcel Kotwica, zmierzy się z lokalnym rywalem – Resovią Rzeszów.

Kończący się właśnie sezon piłkarskiej II ligi był niezwykle wyrównany. Na jego finał różnica punktowa między Stalą Stalowa Wola (15 m., 46 pkt.), która spadłą do III ligi i rywalizować będzie w nowym sezonie m.in. ze Stalą Kraśnik, a wspomnianą już Stalą Rzeszów (6. m, 51 pkt.), która zajęła ostatnie miejsce barażowe i bije się o awans do Fortuna I Ligi, wyniosła zaledwie 5 punktów. Bezpośredni awans uzyskał Górnik Łęczna i Widzew Łódź. O ostatnie miejsc premiowane w barażach walczyły natomiast wspomniane już oba rzeszowskie kluby oraz GKS Katowice i Bytovia Bytów. Już wiemy, że z awansu cieszyć się będą rzeszowianie, bo w finałowym meczu baraży zmierzą się Stal i Resovia. Stal w pierwszym barażowym meczu na wyjeździe pokonała 2:0 GKS, a Resovia po remisie 1:1 w regulaminowym czasie i rzutach karnych (7:6) okazała się lepsza od Bytovii.

Wśród tych którzy przyczynili się do tego, że rzeszowska Stal już jutro może cieszyć się z awansu jest niewątpliwie Marcel Kotwica, który do rzeszowskiego klubu sprowadzony został w zimowej przerwie z Puszczy Niepołomice. Zawodnik, który naukę futbolowego fachu zaczynał w MUKS Kraśnik pod skrzydłami trenerów Ryszarda Łysanowicza i Dariusza Matysiaka, bardzo szybko zaaklimatyzował się w podkarpackim zespole. Podsumowaniem jego dobrej gry może być ostatni mecz regularnego sezonu, w którym Marcel strzelił 2 bramki, a jego klub wygrał 4:0 ze Skrą Częstochowa. Teraz czas na najważniejszy mecz tego sezonu.


O piłkarskiej przygodzie Marcela można przeczytać w dwuczęściowym wywiadzie jakiego udzielił klubowej stronie Stali:
Czwartkowe Rozmowy #11 – Marcel Kotwica
Czwartkowe Rozmowy #12 – Marcel Kotwica


By obejrzeć finał baraży o awans do Fortuna I Ligi nie trzeba jechać do Rzeszowa. Kraśniczanina i jego kolegów w akcji będzie można zobaczyć w telewizji. Mecz Stal – Resovovia odbędzie się w piątek 31 lipca, a transmitować go będzie TVP Sport oraz TVSPORT.PL. Relacja ze studia telewizyjnego rozpocznie się od godz. 16:25 , a początek meczu zaplanowany jest na 17:00.

Marcel trzymamy kciuki!!!

 

foto Stal Rzeszów