Stal Kraśnik zagra w I Pucharze Marszałka FIFA 20 w e-piłce nożnej

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na boiskach normalnie grać jeszcze nie można i wiele wskazuje na to, że trzecioligowcy w tym sezonie już na nich o punkty nie powalczą. Zmierzą się za to w wirtualnej przestrzeni. W I Pucharze Marszałka FIFA 20 "Lubelskie 2020" w e-piłce nożnej na konsoli Xbox udział weźmie między innymi reprezentant Stali Kraśnik.

W zawodach wezmą udział przedstawiciele 9 klubów: Podlasia Biała Podlaska, Chełmianki Chełm, Orląt Radzyń Podlaski, Avii Świdnik, Motoru Lublin, Wisły Puławy, Hetmana Zamość, Stali Kraśnik i Górnika Łęczna. Kraśnicki klub w rywalizacji będzie reprezentował Jakub Zieliński.

 

Turniej odbędzie się w dniach 13-15 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. W środę i czwartek zaplanowane są mecze grupowe, a w piątek finały. Zawody będą komentować srebrny medalista olimpiady w Barcelonie w piłce nożnej Arkadiusz Onyszko oraz komentator sportowy Tomasz Jasina. Zmagania zawodników będą transmitowane on-line.

W poniedziałek 11 maja o godz. 11:00 odbyła się wideokonferencja z losowania grup uczestników. Losowania dokonali marszałek Jarosław Stawiarski i były piłkarz, trener bramkarzy Motoru Lublin Arkadiusz Onyszko. Stal Kraśnik trafiła do grupy B. W rozgrywkach grupowych kraśniczanin Jakub Zieliński zmierzy się z reprezentantami Avii Świdnik (Roman Mykytyn), Motoru Lublin (Adrian Olszewski) i Chełmianki Chełm (Rafał Dobrzyński).

Organizatorami wydarzenia są: AZS UMCS Lublin, lubelski Urząd Marszałkowski i Lubelskie Centrum Konferencyjne.

 

foto na górze tekstu za youtube.pl/xboxmedien