Stal Kraśnik lepsza od Karpat Krosno

szczawiskiPo bardzo emocjonującym meczu kraśnicka Stal okazała się lepsza od wicelidera III-ligowej tabeli Karpat Krosno. Nasi piłkarze wygrali, mimo że przez kilkadziesiąt minut drugiej połowy grali w osłabieniu. Mają teraz taki sam dorobek punktowy co ich dzisiejsi przeciwnicy.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla naszej drużyny. Jako pierwsi bramkę strzelili, już w 10 minucie meczu, przyjezdni. Duża w tym ?zasługa? naszego bramkarza ? Karola Kurzępy, który po pierwsze piłkę wybił wprost na głowę przeciwnika, a po drugie mógł strzał który sam sprokurował swobodnie wyłapać. Goldkiper Stali przez całą pierwszą połowę prezentował się zresztą bardzo słabo.

Na szczęście swój najlepszy jak do tej pory mecz w kraśnickich barwach zagrał, tym razem na pozycji stopera obok Damiana Pietronia, Joao Carlos Cardoso Ferreira, który skutecznie stopował ataki piłkarzy z Podkarpacia. Co ważne Stalówka też szybko odpowiedziała na stratę. Strzelcem bramki wyrównującej był Rafał Szczawiński.

Później mieliśmy festiwal poprzeczek i słupków w które trafiali nasi piłkarze. Gdy wydawało się, że może sprawdzić się przysłowie o nie wykorzystanych sytuacjach, na 2:1 podwyższył, strzelając swoją drugą tego dnia bramkę, Szczawiński.

cardozo
Brazylijczyk Cardozo zagrał swój najlepszy mecz od przyjścia do Stali. foto PB
W końcówce meczu krośnianie bardzo mocno przycisnęli chcą wykorzystać swoją przewagę na boisku. Czerwoną kartką ukarany został bowiem nasz napastnik Tomasz Ryczek. W ostatnich minutach obudził się jednak Kurzypa, rehabilitując się za swoją wcześniejsza niepewną grę. W ostatnich sekundach meczu piękną paradą uchronił Stal od utraty bramki i tym samym straty dwóch punktów.

Stal Kraśnik ? Karpaty Krosno 2:1, bramki: Szczawiński - 2