Piłka nożna: Stella pokonała poniatowianki

Stella_BUB_9596
Kraśniczanki, na niebiesko, przeważały przez cały mecz
W minioną sobotę na bocznym boisku kraśnickiego Mosiu w swoim kolejnym meczu zaprezentowały się kraśnickie piłkarki. Tym razem ich przeciwniczkami była drużyna MKS Stal Poniatowa. Po dobrym meczu zawodniczki MUKS Stelli Kraśnik dopisały na swoje konto kolejne 3 punkty i utrzymały pozycję wicelidera III ligi.

Podopieczne Rafała Tomiły były faworytkami tego spotkania i od początku meczu przeważały na boisku. Miały kilka dogodnych sytuacji do wyjścia na prowadzenie, pierwszą groźną akcję przeprowadziły Katarzyna Dul i Katarzyna Weber, ale brakowało im trochę szczęścia. Zaangażowanie efekt przyniosło w końcówce pierwszej połowy, kiedy to po dośrodkowaniu Eweliny Skórskiej z rzutu wolnego pierwszego gola strzeliła Weber. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, kraśniczanki cały czas przeważały, co piękny strzałem i golem zdobytym z ponad 25 metrów udokumentowała ta która wcześniej zaliczyła asystę, czyli Skórska. Niestety nie było jej dane dograć do końca z powodu odnowienia się kontuzji.

W samej końcówce meczu kraśniczanki okazały przyjezdnym nieco gościnności i po prostym błędzie naszej defensywy straciły bramkę. Zawodniczek Stali Poniatowa nie było jednak w tym meczu stać już na nic więcej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla MUKS-u Kraśnik. Był to już szósty mecz z rzędu bez przegranej naszych zawodniczek.

W kolejnej serii spotkań, 23 października, Stella jedzie do Łęcznej, by spróbować urwać punkty liderowi, do którego traci jedynie 2 punkty. Jest więc szansa na objęcie fotela lidera. red. sport