Derby w kolorze tęczowym

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bartosz Danowicz strzelcem jedynej bramki
Bartosz Danowicz strzelcem jedynej bramki
Mimo że dzisiejsza pogoda raczej nie dopingowała do podniesienia się z fotela i odłożenia pilota, to nie wszyscy mogli sobie pozwolić na leniuchowanie. Ci z kibiców piłkarskich, którzy mimo to chcieli wykazać się odrobiną aktywności, mogli wybrać się na stadion przy ulicy Oboźnej, gdzie TęczaKraśnik podejmowała Stal II Kraśnik.

 

Wiosna piłkarska już w pełni więc niezależnie od pogody specjaliści od piłki kopanej pokazują na co ich stać. Niestety kraśnickich piłkarzy występujących w A-klasie nie było dzisiaj stać na zbyt wiele. Trzeba jednak odnotować, że nasze mocno lokalne ?Grand Derbi? zakończyło się zwycięstwem tych spod tęczowego znaku.

 

Po wielu latach przerwy w tym sezonie ligowym znów możemy się emocjonować kraśnicko-kraśnickimi pojedynkami piłkarskimi. A wszystko za sprawą Stali Kraśnik, która zgłosiła do A-klasowych rozgrywek swoją drug drużynę. Pierwsze, jesienne starcie Stali i Tęczy, rozgrywane w dzielnicy fabrycznej na stadionie MOSiR-u, wygrali stalowcy i to zdecydowanie. Piłkarze ze starej dzielnicy byli więc mocno zmotywowani żeby się odegrać. I rewanż, mimo że spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, się udał. Tęcza na własnym boisku okazała się odrobinę skuteczniejsza i wygrała 1:0. Zwycięstwo zapewnił jej strzałem pod poprzeczkę w 67 minucie Bartosz Żdanowicz.

 

Tęcza Kraśnik 1:0 Stal II Kraśnik

Tęczy Kraśnik: Andruszak (58' Zimowski) - Wołoszynek, Kopiwoda, Nagajek (80' Jastrzębski), Misztal, Zielonka (75' Michał Depa), Dyguś (85' Kulesza), Zawadzki, Żdanowicz, Guściora, Rusinek

Stal Kraśnik: Gonder ? Gołębiowski (82? Gąsiorowski), Goździuk, Misztal (75? Gawlik), Hreszczyk, Gąsiorek, Gąszczyk (77? Kowalski), Banach (46? Leziak), Żak, Cywiński, Kwietniewski.

 

Na tym nie koniec piłkarskich emocji w ten weekend w naszym mieście. Już w niedzielę o godzinie 15.00 na własnym boisku pierwszy zespół Stali Kraśnik zmierzy się z Lublinianką. Pogoda ma być nieco lepsza, więc serdecznie zachęcamy do kibicowania naszej drużynie.