Ogłoszenie

Meczem z Czechami reprezentacja Polski rozpoczęła dzisiaj eliminacje do kolejnych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Kadra Fernando Santosa zagrała słabo i uległa rywalom. Błysnął jednak kraśniczanin Damian Szymański, który strzelił honorową bramkę.

Aż 94 stypendystów wyróżnił za ubiegłoroczne sukcesy sportowe burmistrz Wojciech Wilk. To największa liczba jaką do tej pory przyznano zawodnikom i trenerom kraśnickich klubów.

Minionej niedzieli (19.03.2023) w Hali Sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Wójta Gminy Dzierzkowice. Główne trofeum zdobył zespół z Krasnegostawu.

W sobotę na hali SP nr 2 w Kraśniku swój kolejny turniej rozegrały dziewczynki z rocznika 2012 i młodsze w ramach Ligi Młodych Pszczółek - ligi organizowanej przez AZS UMCS Lublin (sekcja koszykówki).

Za nimi pierwszy - wygrany - mecz w rundzie, a w niedzielę wiosenny debiut przed własną publicznością. Ale za nim piłkarze wybiegną na boisko przebudowana, odmłodzona Stal, zaprezentowała się przed kibicami w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji.

Dorosłych mieszkańców aktywnie uprawiających sport na poziomie amatorskim w naszym powiecie i nie tylko nie brakuje. Jedną z popularnych dyscyplin w tym względzie jest siatkówka. Dziewięć amatorskich teamów siatkarskich w niedzielę 19 marca będzie walczyć o Puchar Wójta Gminy Dzierzkowice.

Więcej artykułów…