Ogłoszenie

Dolina Wyżnicy pokazana z "lotu drona"

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W najbliższy piątek 4 listopada w Centrum Kultury i Promocji odbędzie się wernisaż wystawy lokalnego fotografa i naszego redakcyjnego kolegi Grzegorza Jankowskiego. To wybór zdjęć zrobionych dronem w ciągu ostatnich kilku lat w najbliższej okolicy Kraśnika - a dokładnie w dolinie rzeki Wyżnicy.

Autorem zdjęć na wystawie "Dolina Wyżnicy. Spojrzenie znad ziemi" jest Grzegorz Jankowski, fotograf, dziennikarz, regionalista, członek Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody i kraśnickiego Fotoklubu.

- Od lat odwiedzam dolinę Wyżnicy z aparatem. Dopiero jednak spojrzenie jakie daje dron umożliwia zobaczenie jej z zupełnie innej perspektywy i w zupełnie nowej odsłonie. - mówi autor wystawy - Każda z pór roku, ale też pór dnia daje możliwość zobaczenia krajobrazu doliny w zupełnie innej odsłonie i klimacie: jesienne mgły, świeża zieleń, nagie drzewa przykryte przez śnieg, zamarznięta woda - to wszystko w jednym miejscu. Różne kształty, kolory, wzory - to wszystko wyczarowane przez naturę. - dodaje fotograf.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie trzydzieści zdjęć doliny Wyżnicy zrobione dronem w ciągu kilku ostatnich lat, w różnych porach roku i dnia, na niewielkim obszarze leżącym na terenie miasta Kraśnik, gminy Kraśnik i gminy Dzierzkowice.

To próba pokazania natury, która z góry wygląda zupełnie inaczej niż z pozycji ziemi, tym bardziej, że zdjęcia zrobiono w miejscach w które bardzo trudno dotrzeć pieszo, bo jest to podmokły teren, który zasilają także znajdujące się tam źródła.

- Teren ten tworzą głównie trawy i trzcina, która w ciągu roku zmienia swoje kolory. Na niekoszonych łąkach pojawiają się z czasem krzewy i drzewa, które zmieniają ten monotoniczny teren w bardziej urozmaicony i kolorowy. Szczególnie jesienią, gdy różne gatunki drzew zrzucają swoje liście. - opowiada autor wystawy.

Gdzie nie ma człowieka, z racji trudnego dostępu, tam doskonale czuje się zwierzyna, której ścieżki doskonale widać z góry, a które tworzą fantazyjne wzory, pokazane na zdjęciach.

Wernisaż odbędzie się 4 listopada o godz. 18.00 w galerii "Trójka" w CKiP.

Najnowsze ogłoszenia