Annopolski Nutrend Cross Duathlon wygrał Mateusz Tylek FOTO

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:21092 left}Nieco ponad 30 zawodników stanęło wczoraj, w niedzielę 28 września, na starcie drugiej tegorocznej edycji Nutrend Cross Duathlonu organizowanego przez Fundację Baran Cycling. Tym razem specjaliści od łączenia w jednych zawodach jazdy na rowerze i biegania rywalizowali w Annopolu.

 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów wymagającą, ale jednocześnie również interesującą trasę do pokonania. We znaki dawały się przede wszystkim piaszczyste leśne odcinki na trasie rowerowej. Pokonanie ich i dotarcie do mety dawało jednak tym większą satysfakcję.{datsopic:21088 right}

Trasę składającą się z 5 km biegu, 20 km jazdy rowerem oraz 2,5 biegu najszybciej pokonał Mateusz Tylek z Głogoczowa (LKS Iskra Głogoczów). Drugiego na mecie - Dawida Piątka z Kielc (Akwedukt Kielce) - wyprzedził o 46 sekund. Trzeci zameldował się na niej Marek Komornik z Podborcza (Miód Kozacki Biłgoraj).

Wśród kobiet najszybsza była Karolina Zygo (Lubelska Grupa Triathlonu). W rywalizacji nauczycieli wygrał Arkadiusz Bukalski z Chełma (OBST Chełm).

W zawodach udział wzięło dwóch annopolan. Michał Kachno dotarł na metę jako 27., a Stanisław Wojewoda jako 28. Spośród kraśniczan najszybszy był Karol Grzywa (4. miejsce w kategorii open).

{datsopic:21129 left} 


 Szczegółowe wyniki zawodów można odnaleźć klikając tutaj


 

 Jak wspomnieliśmy na wstępie zawody zorganizowała Fundacja Baran Cycling przy wsparciu Burmistrza Miasta Annopol oraz sponsora tytularnego imprezy firmy Nutrend i Stowarzyszenia Bike Team Kraśnik. W zabezpieczeniu trasy pomagali harcerzy z annopolskiego MZS oraz strażacy z annopolskiej OSP.

 

Fotorelację z zawodów można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do tekstu.