Biegali, jeździli czyli kolejny Nutrend Cross Duathlon za nami

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:16479 left}W niedzielę, po raz kolejny odbyły się w Kraśniku zawody Nutrend Cross Duathlon, zorganizowane przez fundację Baran Cycling. Na starcie zlokalizowanym na kraśnickim MOSiRze stanęło ponad 50 zawodników i zawodniczek z całej Polski w tym spora grupa kraśniczan.

 

Zasady tych zawodów są proste: najpierw 5 km biegu, potem 20 km na rowerze i jeszcze 2,5 km bieg. Wszystkie te konkurencje odbywały się na kraśnickich obiektach sportowych lub ich okolicach przy Słonecznej Polanie. Upalne słońce nie przeszkodziło zawodnikom, choć stawka w trakcie zawodów mocno się rozciągnęła. Zwycięzca ? Dawid Piątek z Kielc, prowadził od startu do mety. Po pierwszym biegu miał ponad 2 minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Po zawodach na mecie nie krył zadowolenia:

- Generalnie jestem zadowolony, choć nawet odczuwam trochę zmęczenie. W takich zawodach jak te dzisiejsze startuję kilka razy w roku, a na co dzień trenuję w Akwedukcie Kielce. Co do wyniku to mógłby być nieco lepszy, ale miałem kilkutygodniową przerwę w treningach ? powiedział tryumfator kraśnickiego duathlonu.

-Trasa biegowa bardzo mi się podobała, bo było gdzie przyspieszyć. Wersja rowerowa była już trochę gorsza, bo było sporo odcinków, gdzie trzeba było przyhamować ? ocenił kraśnicką trasę niedzielny zwycięzca.

Najlepszy z kraśniczan okazał się Michał Feledyn z ERKADO Racing Team Kraśnik, który zajął 9 miejsce. Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj i tutaj.

Fotorelację z imprezy można zobaczyć tu.